evika
05.04.06,13:59
Chcela by som sa spýtať, večne mám problém z bločkami.Majiteľ mi prinesie také bločky, že najradšej by som ich hodila do koša.Peniaze zoberie a staraj sa. Napr. krbový podpalač, alobal.V Rempe nakúpené všeličomožné ani neviem čo stým. Vie mi niekto poradiť ako to riešite vy.
Aby som ja bola krytá. Ďakujem
Zita5
05.04.06,12:02
Chcela by som sa spýtať, večne mám problém z bločkami.Majiteľ mi prinesie také bločky, že najradšej by som ich hodila do koša.Peniaze zoberie a staraj sa. Napr. krbový podpalač, alobal.V Rempe nakúpené všeličomožné ani neviem čo stým. Vie mi niekto poradiť ako to riešite vy.
Aby som ja bola krytá. Ďakujem


V jednoduchom účtovníctve - ja mu to zaúčtujem ako výdavky neovplyvňujúce ZD - resp.osobná potreba . Ja sa s tým nehrám .
evika
05.04.06,12:11
Ja robím v podvojnom
Džanka
05.04.06,12:14
Mne sa dostal do rúk bloček na panskú ochranu...
lenkak
05.04.06,12:19
Jeden účet mám 501/099 - nedaňový a tam dávam všelijaké hlúposti. Potom na konci roka si ho vytlačím a sumu dám do DP ako pripočitateľnú položku.
Tweety
05.04.06,12:34
Chcela by som sa spýtať, večne mám problém z bločkami.Majiteľ mi prinesie také bločky, že najradšej by som ich hodila do koša.Peniaze zoberie a staraj sa. Napr. krbový podpalač, alobal.V Rempe nakúpené všeličomožné ani neviem čo stým. Vie mi niekto poradiť ako to riešite vy.
Aby som ja bola krytá. Ďakujem
Ak by si ich najradšej hodila do koša, tak to nerob , ale ich vôbec nezober od majiteľa a máš problém vyriešený.Jednoducho mu povedz, že to nie sú náklady na dosiahnutie zisku a hotovo.:cool:
Tweety
05.04.06,12:35
Jeden účet mám 501/099 - nedaňový a tam dávam všelijaké hlúposti. Potom na konci roka si ho vytlačím a sumu dám do DP ako pripočitateľnú položku. Je to iba zbytočné účtovanie, také kadejaké pochybné bločky nemajú čo hľadať v účtovníctve.:mee:
KEJKA
05.04.06,12:41
lenže peniaze boli vybrané, potom by sa navyšovala pokladnica. Takto je aspoň jasné (myslím zúčtovaním blbostí na nedaňový účet), že sa tie peniaze minuli.
janaGT
05.04.06,12:45
Ešte by si tie jeho výbery mohla naúčtovať na 335 - v prípade, že by nedoniesol "hodnoverné" doklady.
Tweety
05.04.06,12:48
lenže peniaze boli vybrané, potom by sa navyšovala pokladnica. Takto je aspoň jasné (myslím zúčtovaním blbostí na nedaňový účet), že sa tie peniaze minuli. Nedovoliť vybrať peniaze na také hlúpostí, ktoré nesúvisia s podnikaním.:cool:
evika
05.04.06,12:59
ľahko sa to napíše,ale realita je iná
KEJKA
05.04.06,13:00
nejde o dovolenie.... on sám tie výdavky robí, nakupuje a nosí bločky. Peniaze si vyberie z účtu. Účtovníčka si vyrobí zbytočné problémy, ak mu začne evidovať nejaké pôžičky, ked de facto tie peniaze preukázal na nákupy spkromného charakteru.
Zúčtované do nedaňových nákladov je to najmenej bolestivé pre účtovníčku.
Ak sa dá s ním diskutovať, tak treba sa snažiť to riešiť aj inak, ale ak s ním nie je reč, tak sa to potom rieši popísaným spôsobom (nedaňové náklady).
Tweety
05.04.06,13:00
ľahko sa to napíše,ale realita je iná
Bohužiaľ ,niektorí páni podnikatelia ešte na to nedozreli.:rolleyes:
Zita5
05.04.06,13:01
ľahko sa to napíše,ale realita je iná

evika neber to tak , Twetty úúúúúrčite žartovala . Pravda Twetty ?:)
lenkak
05.04.06,13:01
lepšie povedané, ani nechcú. Im to takto vyhovuje. Ved zoberie si peniaze z firmy, nemusí platiť z vlastného vrecka. Toto je realita.
Tweety
05.04.06,13:03
evika neber to tak , Twetty úúúúúrčite žartovala . Pravda Twetty ?:)
No jasné, ale trochu ironiky tam bolo. :rolleyes::cool:
va1ke
05.04.06,13:09
ja sa tiež z takými bločkami nezaobrám a nelámem si nad nimi hlavu, všetko to tiež dávam ako nedaňový náklad. Dám mu podpísať výdavkový doklad a tým podpisom mi potvrdzuje súhlas zo zaúčtovaním.
Zita5
05.04.06,13:13
Priznajme si , že niekedy ani nevedia čo podpisujú a počas roka on aj zabudne , že podpísal" nedaňový výdavok" ....... takže tak ....:) ;)
Tweety
05.04.06,13:15
Priznajme si , že niekedy ani nevedia čo podpisujú a počas roka on aj zabudne , že podpísal" nedaňový výdavok" ....... takže tak ....:) ;)
Ak je neznalý zákonov, treba ho jednoducho v tomto usmerniť.:cool:
Zuzka
05.04.06,13:19
nejde o dovolenie.... on sám tie výdavky robí, nakupuje a nosí bločky. Peniaze si vyberie z účtu. Účtovníčka si vyrobí zbytočné problémy, ak mu začne evidovať nejaké pôžičky, ked de facto tie peniaze preukázal na nákupy spkromného charakteru.
Zúčtované do nedaňových nákladov je to najmenej bolestivé pre účtovníčku.
Ak sa dá s ním diskutovať, tak treba sa snažiť to riešiť aj inak, ale ak s ním nie je reč, tak sa to potom rieši popísaným spôsobom (nedaňové náklady).

Súhlasím s tým, že je to najmenej bolestivé, ale vyvstáva tu otázka, či nejde o nepeňažné plnenie ak si kupuje kadečo pre súkromné účely z firemných peňazí.
To je večná dilema každej účtovníčky. To iba na okraj toho čo sa tu popísalo.
KEJKA
05.04.06,13:19
Priznajme si , že niekedy ani nevedia čo podpisujú a počas roka on aj zabudne , že podpísal" nedaňový výdavok" ....... takže tak ....:) ;)
presne... ale aj to treba využívať s mierou. Ak sa na konci nazbiera príliš veľká prip. suma, tak bude otvárať oči. Z času na čas sa treba s ním pokúsiť dohodnúť.
Mala som konateľa, ktorý mal zbierku kreditiek, a jednoducho použil tú ktorá mu prišla pod ruku. Firemná, nefiremná.... ale akceptoval tieto účtovné prípady ako nedaňové.
evika
05.04.06,13:20
Vieš snažila som sa aj usmerňoať,ale zbytočne,radšej sa o tom ani nerozpisujem...
KEJKA
05.04.06,13:23
Vieš snažila som sa aj usmerňoať,ale zbytočne,
to som predpokladala... preto som odpoveď adresovala skôr na teba, ako sa z toho dostať s najmenším rizikom.
Ak by tie nákupy preháňal, urob mu kvartálne daňovú analýzu - tam tie prip. položky dáš a ten prehľad nech ti podpíše. Ak by mal vyskakovať 30.3.2007, asi by to nebol najvhodnejší čas, že?:p