styfi
24.04.14,11:16
Uz je to 10 dni co odisla platba, exekutor nedviha a neodpoveda na odkazy. Hladal som to v zakone c. 233(exekucny poriadok) ale nie je tam nic take spomenute. Dlzil som zdravotnej poistovni 11.99€ o com som nevedel. Vykaz nedoplatkov prisiel raz v auguste 2013, neprevzal som si ho a nasledne uz prislo iba upovedomenie o zacati exekucie. Zaplatil som exekutorovi predbezne trovy 114€, napriek tomu mi dalsich 230€ blokuje na ucte

v nejakej diskusii som nasiel odpoved, neviem prislusny paragraf ale najst v exekucnom poriadku ( Zbierka zákonov č. 233/1995), asi to bude tym ze ten je z roku 1995. Neviete to niekto pozriet v aktualnej? Na nete sa mi ju nepodarilo najst...

§ 96
(1) Exekútor vydá exekučný príkaz (príkaz na vykonanie
exekúcie prikázaním pohľadávky z účtu v banke) do 14 dní po
uplynutí lehoty na vznesenie námietok proti exekúcii alebo po tom, keď mu bolo doručené rozhodnutie súdu o námietkach, ktorým sa námietky zamietli (§ 50).

(4) Ak exekútor nevydá exekučný príkaz v lehote uvedenej
v odseku 1, je povinný vydať príkaz na odblokovanie účtu povinného. Exekútor môže vydať príkaz na odblokovanie účtu povinného aj z dôvodov hodných osobitného zreteľa. Dôvod, pre ktorý došlo k odblokovaniu účtu, musí exekútor uviesť v príkaze na odblokovanie účtu. Príkaz na odblokovanie účtu sa doručí banke do vlastných rúk.
misoft
24.04.14,12:48
Je zaplatená pohľadávka voči ZP? Pohľadávka voči exekútorovi (predpokladám) je uhradená.
Vyzvi písomne exekútora listom (v ktorom uvedieš - podľa výpisu z účtu zistíš - všetky transakcie na základe exek. titulu), aby ti odblokoval účet, nakoľko si si svoje záväzky voči ZP (dlh) a i voči nemu (exekútor) splnil a preto opadli podmienky pre blokovanie účtu. Ďalej ho upozorni, že ak jeho nečinnosťou utrpíš škodu, budeš si ju od neho (exekútora) vymáhať súdne (to by bol paradox - exekúcia na exekútora :D). Tiež mu oznám, že ak do .... dní, tvoj účet nebude na jeho (exekútorov) príkaz odblokovaný, oznámiš jeho (ne)konanie SKE a budeš žiadať okrem náhrady škody i jeho vylúčenie z radov exekútorov....
Musíš na nich tvrdo - ak oni môžu tvrdo po povinnom ísť (dokonca i do práce môžu ísť "otravovať") - tak i ten, ktorý už to má "za sebou" a všetko vyrovnané, má právo na ten istý spôsob, ako sa domôcť spravodlivosti a zákonnosti.
draik
24.04.14,14:33
Bola zaplatená celá exekučne vymáhaná pohľadávka vrátane trov?
styfi
25.04.14,07:02
Pohladavka voci exekutorovi obsahuje aj spominanych 11.99 pre zdravotnu poistovnu, aj v "upovedomeni o zacati exekucia" sa pise "vyzyvam povinneho aby do 14 dni uspokojil pohladavku opravneneho ako aj trovy exekucie na ucet sudneho exekutora". Cize myslim, ze by to malo byt vsetko vyplatene. Nemal by som sa drzat tohoto : "Ak exekútor nevydá exekučný príkaz v lehote vedenej
v odseku 1(14 dni od prevzatia upovedomenia), je povinný vydať príkaz na odblokovanie účtu povinného" ? Len si nie som isty, ci je to aktualne platny zakon. Je to § 96 zakona 233(exekucny poriadok). Ak toto nevykona, tak to budem riesit rovno z SKE. Ak sa tu clovek chce dostat k aktualne platnym zakonom, tak aby si kupil rovno celu zbierku zakonov...
styfi
25.04.14,07:03
dakujem za odpoved, nebol som si vedomy toho, ze ho mozem vyzvat k niecomu, ani ze mozem oznamit jeho konanie. este raz diky
styfi
25.04.14,07:32
ano, vsetko som zaplatil v jednej sume exekutorovi. Pohladavka voci exekutorovi obsahuje aj spominanych 11.99 pre zdravotnu poistovnu, aj v "upovedomeni o zacati exekucie" sa pise "vyzyvam povinneho aby do 14 dni uspokojil pohladavku opravneneho ako aj trovy exekucie na ucet sudneho exekutora".
draik
25.04.14,13:20
Zjavne je exekútor v lehote - 14 dní na podanie námietok + 14 dní ne jeho rozhodnutie. K tomu treba pripočítať čas potrebný na doručenie zásielky banke. Celkovo to môže trvať aj mesiac od prevzatia upovedomenia.
styfi
25.04.14,13:58
konecne som sa dovolal. bolo mi povedane, ze exekutor ma 7 dni na vydanie prikazu na odblokovanie uctu, po tom, ako obdrzi platbu. To ale nic neznamena, lebo tento to dorucuje osobne, co v praxi znamena, ze to dorucoval 8 dni. Platba mu prisla 16-teho, hned 17-teho dal prikaz na odblokovanie, ktore susil az dodnes na stole a dnes to zaniesol na centralu v banke... Cize skrz 11.99 ktore som nemal odkial vediet ze som dlzny, mi zablokovali 230 na ucte na 15 dni, kym som 114 nezaplatil. A to mi sposobila poistovna, ktorej mesacne ja + zamestnavatel platime okolo 250 eur. Urcite sa tu rodinu nechystam zakladat...