mon
13.10.04,20:20
Chcela by som sa spýtať všetkých ochotných diskutujúcich:
Podávala som dodatočné daňové priznanie k 4.Q 2003, čím sa výrazne zmenila aj súvaha a výkaz ziskov a strát vo firme. Treba Daňovému úradu dodať správnu súvahu, výkaz ziskov a strát, poprípade aj dodatočné priznanie PO? A do akého dátumu (ak nejaký dátum existuje) treba odovzdať súvahu, VZaS + poznámky do zbierky listín (za rok 2003), pretože to tiež ešte nemajú:(


PS: Chcela som tiež podotknúť, že odkedy som "natrafila" na túto stránku, stále sa tu vraciam po rady a skúsenosti. Vďaka Vám všetkým:)))
bea
14.10.04,05:06
Prdpokladám, že ide o dodat. daňové priznanie za 4. Q k DPH? V tom prípade, keď ste ešte nemali schválenú účtovnú závierku za r. 2003, môžete otvoriť účtovanie r. 2003. Inak už zmeny, na ktoré ste prišli po uzavretí roka, účtujete v tom období, keď ste na chyby prišli. Ak by sa Vám po opravách zmenila daňová povinnosť dane z príjmu PO, tak treba podať dodatočné daňové priznanie aj k tejto dani.
Súvahu atď. za r. 2003 treba odovzdať do 30 dní od schválenia účtovnej závierky do obchodného registra.