Lukas38
24.04.14,11:45
Dobry den , chcel by som sa spytat ci je problem ked mam dosku z rozhranim 2.1 a kupil som si graficku z rozhranim 3.0
GTX 650
niako mi to nechce ist :(
Dakujem za odpoved
mecky
24.04.14,09:58
nemal by byt ziadny problem, chyba bude niekde inde.
vypis kompletne celu zostavu, vratane zdroja a starej grafiky, aj s popisom co to robi, respektive nerobi
Lukas38
24.04.14,10:03
A nemoze byt problem tom ze ja som tu staru graficku vobec neodistaloval ? a teraz sa prekrivaju ?
Chobot
24.04.14,10:05
V podstate by to nemal byť problém. GK s rozhraním PCIe 3.0 sú kompatibilné so zákaldnými doskami, ktoré majú iba PCIe 2.0 či 2.1. Obmedzenie je iba v rýchlosti, keď GK nevyužije maximum rozhrania PCIe 3.0 - 8 GT/s, ale dáta pobežia v max. rýchlosti špecifikovanej pre PCIe 2.1 - t.j. do 5 GT/s. (niektoré zdroje uvádzajú, že v podstate aj tak zatiaľ grafické karty nedosahujú také rýchlosti, aké im umožňuje rozhranie 3.0)

Platforma PCIe 2.1 bola v podstate predpríprava na prechod na PCIe 3.0.

To, že to nefunguje, bude spôsobené niečim iným - napr. ovládače, nezapnutie PCI grafiky - ak je na zákl. doske aj integrovaný grafický výstup. Pozri v BIOSe, či máš aktívny (zapnutý) grafický port.
mecky
24.04.14,10:06
neviem stale co ti to robi, spusti sa vobec pocitac? do biosu sa dostanes?
Lukas38
24.04.14,10:21
prvy krat ked som dal dal graficku sa mi vsetko sputilo tip top ale potom ako mi pocitac naistaloval ovladace priamo z original CD tak sa pocitac resetoval a uz bola cierna obrazovka
misoft
24.04.14,10:36
Bijú sa ti ovládače starej a novej karty. OS je nastavený na používanie ovládačov zo starej karty, nová karta (to prvé zobrazenie) sa len detekovala a šla na defaultné ovládače. Nainštalovaním nových však OS nevie, ktoré ovládače použiť.
misoft
24.04.14,10:38
Nech skúsi vojsť do Safe Mode - odinštalovať grafiku (odobrať zo systému), reštartovať. OS nájde ovládač. Potom sa môže doinštalovať nový ovládač.
Lukas38
25.04.14,09:53
a co stym mam spravit ?
mecky
25.04.14,10:03
uz to misoft pisal dole, musis ist do safe mode (pred startom windows podrz klavesu F8 a nabehne ti ponuka) a odinstalovat ovladace, ako stare tak aj tie nove,
po restarte by ti mal win normalne nabehnut a nainstalujes nove ovladace