MikHornet
24.04.14,14:30
Je možné využiť výhody vyplývajúce zo štatútu zamestnania dlhodobo nezamestnanej osoby aj pri zamestnaní "samého seba" v sro? Pri založení sro samozrejme štatút nezamestnanej osoby zaniká, takže by to nebolo možné. Ako by to však bolo v prípade, ak by som sa zamestnal ako dlhodobo nezamestnaná osoba v sro a až následne by som túto sro odkúpil? Zanikli by mi výhody spojené so zamestnávaním dlhodobo nezamestnanej osoby, t.j. samého seba, alebo by som nadalej mohol vyplácať mzdu bez platenia odvodov (samozrejme podľa podmienok, t.j. do tých cca 530 eur a max. 12 mesiacov).
Vopred ďakujem za odpoveď,
Mik
Jana Motyčková
24.04.14,12:37
Odkúpením bu nezanikol "štatút" dlhodobo nezamestnanej osoby. Podmienky sa posudzujú iba pri vzniku zamestnania, potom je už dôležitý iba príjem.
veronikasad
24.04.14,12:39
Táto kombinácia ti asi nevyjde. Podmienkou je doba evidencie na UP min.12 mesiacov, vyradenie z evidencie (na vlastnú žiadosť) a vznik prac.pomeru nasledujúci kal.deň po vyradení z evidencie UP.
MikHornet
24.04.14,12:41
A ak by som tieto tri veci splnil? Resp. 12 mesiacov budem splnat v dobe, ked to chcem zrealizovat a bod 2 a 3 je iba formalita, nie?
MikHornet
24.04.14,12:42
Nie je to ani nijako právne napadnutelné? Nemôže sa mi stať, že odo mňa dodatočne budú chcieť odvody doplatiť?
Jana Motyčková
25.04.14,05:23
Keďže sú všetky podmienky splnené, nie je to právne napadnuteľné. Ak pri vzniku zamestnania je všetko ako má byť, potom už zamestnanec s odvodovou úľavou nemá žiadne obmedzenia, že by nemohol kúpiť s.r.o., začať podnikať alebo zamestnať sa aj inde alebo čokoľvek iné.
MikHornet
25.04.14,10:54
Znie to logicky :) Dakujem velmi pekne za radu.