mondes
24.04.14,15:08
Ahojte, trošku netradičná otázka, ale skúsim. Cca. 7 rokov je tomu, čo sme prerábali kuchyňu a kúpili nové spotrebiče. Aj keď ich udržiavam, ako najlepšie viem, tak tie snímateľné sitká na digestore začínajú žltnúť od pary. Čistím to aj kefkou, ale tá špina je stále tam. Napadlo mi, či by som tie sitká nemohla dať do umývačky. Čo myslíte? Je to vhodné? Nezhrdzavejú? (Ani neviem, z akého sú materiálu, no nerez to asi nebude). Ďakujem za rady.
Tweety
24.04.14,13:12
Radšej by som ich tam nedávala. Skús nastriekať nejaký odmasťovací prostriedok.
buchač
24.04.14,13:21
Tweety žena,..
Skús nastriekať nejaký odmasťovací prostriedok.

Vrelo doporučujem tento ....zožerie aj slaninu na svinke ;) :D
Veľmi dobré skúsenosti mám ...
http://www.cs-shop.eu/csiffary/eshop/9-1-CISTIACE-PROSTRIEDKY/14-2-Jar-Pur-Cif-na-riad/5/1170-Well-Done-750ml-odmastovac-za-studena
mondes
24.04.14,13:22
No tiež to radšej neskúšam. Len som chcela vedieť, či náhodou nemá s tým niekto skúsenosť. Vďaka.
mondes
24.04.14,13:23
Vďaka, len či aj tie sitká nerozožerie. :-D
Excise Duty
24.04.14,13:25
Robím to tak bežne už roky. Ani umývačke sa nič nestane a ani digestor s tým "nemá problém", funguje tak ako má.
Ešte doplním, pozri návod, tam to musí byť uvedené, a tiež záleží od digestora. Ak píšeš o sitkách, tak v pohode. Vždy treba pozorne preštudovať návod. Veď uveď značku a nájdeme na internete.
Tweety
24.04.14,13:25
Ale kde ho zohnať? Mne sa osvedčila rada W5.
Chobot
24.04.14,13:36
Ak sú kovové, tak ako by Alf povedal: "No problem". Jedine, ak by boli z hliníka, tak môžu v úmývačke sčernať. Ale dajú sa umyť, moja polovička všetko dáva do umývačky (niekedy je to prvý a posledný raz - niektoré plasty nám to zdeformovalo).

Ak to chceš umyť ručne, tak doporučujem z Lidla penový čistiť na rúry:

http://www.kupi.cz/sleva/penovy-cistic-na-trouby-w5

Stojí to tuším 2,90 ale má silu. Odmastí, rozpustí a vyčistí všetku mastnotu. Nemajú to stále, len keď je akcia Upratovanie. Alebo to dostať aj v iných drogériách.
mondes
24.04.14,13:41
Uff, predstav si, že na digestore nie je napísaná značka a ja už si nepamätám. Každý spotrebič máme inej značky. :-D Ale je to ten vysúvaci, nerezový.
mondes
24.04.14,13:45
No, tuším to budú hliníkové. Aspoň tak vyzerajú. Aj rámy okolo.
sosak
24.04.14,13:49
Ja čistím sito z digestora práškom na pranie, je to silný detergent, poradí si naozaj s mastnotou. Do vane na kúpanie rozprestriem starú handru, môže byť aj uterák, potom naň položím sito, postriekam vodou, nasypem primerane prášok na pranie, ešte navhčím prášok a kefou vydrhnem z obidvoch strán. Samozrejme, treba mať na rukách gumové rukavice. Handra vo vani je potrebná z dôvodu, že sito by zanechalo na bielom smalte pri posúvaní stopy, čiary. Nakoniec sito vystriekam sprchou silným prúdom vody. Vlastním umývačku riadu, hliníkové predmety sa nemajú dávať do umývačky z dôvodu sčernania, ale aj preto, že chémia v umývačke riadu hliník rozpúšťa. Dával som antikorový hrniec s držadlom, ktoré bolo prinitované hliníkovými nitmi, a časom sa nity uvoľnili. Pri bližšom preskúmaní, som zistil, že nity, resp.hlavičky sú menšie. Som strojár, pre mňa to bola nová neuveriteľná skúsenosť.
Chobot
24.04.14,14:06
Ako umyje sa aj to, len to stratí tú typickú hliníkovú - striebornú farbu. Hliník v umývačke trochu sčerná.
Excise Duty
24.04.14,14:12
Tak tie teleskopické bez problému, tam sú také sitká, ktoré bez problému znesú čistenie v umývačke, je to i v návode.
srska
24.04.14,14:25
pripomenul si mi, že by bolo načim vyčistiť.


používam carplan bug blitz - tým čistím hlavne kapotu a svetlá od múch :D. ale na sitko z digestora ideály a rýchly čistič.
mondes
25.04.14,07:10
Presne také sitká mám aj ja. (Nemyslím tým, také špinavé. :-D) Ale fakt sa dajú pekne vyčistiť.
srska
25.04.14,07:32
balunka
25.04.14,07:48
ja mám presne tieto isté a bežne ich dávam do myčky,tak 2-3 krát ročne,už asi 4 roky a nič im nie je sú stále pekné a dobre to vyčistí
saskia26
25.04.14,14:20
Tiež ich umývam v umývačke a nič sa im nestalo, mám ich 2 roky.
Peggynka
25.04.14,14:44
Tweety, tu sú partneri výrobcu:
http://www.welldone.eu/index.php?id=121
Tweety
25.04.14,14:45
Vďaka Peggy.
Peggynka
25.04.14,15:33
Ja som mala už dva digestory a filtre boli z hliníka.V umývačke je asi problém v tom,čo obsahujú tablety a leštidlá,ktoré sa tam dávajú.Umývačku nemám,neviem to posúdiť,ale ja filtre čistím s čističom na brzdy.Nastriekam,chvíľu nechám postáť,otočím,jemne oklepem o hranu tácky a prelejem vriacou vodou.Pozor,nesmie to ísť na kryt,len na filtre,mohlo by poškodiť lak.Kryt vydrhnem kefou s bežnými odmasťovacími prostriedkami v horúcej vode.