Iwett
24.04.14,17:28
Dobrý deň,
kúpili sme auto na úver, spoločnosť, ktorá nám ho predala, vystavila zálohovú faktúru na sumu, za ktorú sme predali starý automobil. Vystavila som faktúru na sumu, ktorá sa rovná predfaktúre. Keď som pýtala daňový doklad k prijatej platbe, oznámila mi, že mi žiaden nedá, lebo auto bolo preúverované, že si budem odrátavať dph zo splátok. Ale splátkový kalendár je vystavený bez dph. Stretli ste sa už niekto s takým niečím? Na základe čoho s mám odpočítať dph z akontácie? Ďakujem.
JAJA11
24.04.14,18:30
pokiaľ sa jedná o autoúver a následné založenie auta, mala byť na vás vystavená faktúra za auto spolu s DPH a tu by ste si mali uplatniť jednorázovo.... úver sú už len splátky a úroky z úveru.....
aspoň ja mám takto spravený autoúver a faktúra za auto bola vystavená priamo na našu firmu, následne bolo záložnou zmluvou založené a nám bol poskytnutý úver.....
Iwett
24.04.14,19:52
Aj ja som si to myslela, ale účtovníčka z predávajúcej firmy mi tvrdí, že mi doklad nemôže vystaviť. Čo s tým?
nika.sum
24.04.14,20:00
poradit nech vymenia uctovnicku :-). Ja som uctovala viac autouverov - vzdy som mala fakturu za auto a Dph sa uplatnovala hned....