bradys
24.04.14,17:24
zdravím, mám špecifický problém, teda aspoň pre mňa lebo som sa s tým ešte nestretol... Minulý rok v novembri som odhlasoval moje auto na istého pána ktorý mal oň záujem, lenže ja som spravil tú chybu že som to auto odhlásil bez toho aby sme uzatvorili kúpno predajnú zmluvu.Samozrejme to sa mi aj hneď vypomstilo tím že dotyčný sa zľakol trocha hrdze a povedal že to auto už nechce. Takže mi ostalo auto s odhláseným veľkým techničákom na jeho meno.Prosím poraďte mi ako mám postupovať aby som to mal prepísané naspäť na moje meno keďže som stále majiteľ aj vlastník vozidla??
buchač
24.04.14,15:31
Najbližšie oddelenie evidencie dá patričnú odpoveď .
Je nutné znovu auto prihlásiť ...lebo v evidencii je už meno kupca-nekupca...

http://www.minv.sk/?informacie-6
Žabinka
24.04.14,16:03
Vypíšeš malú A5 žiadosť o vykonanie zmeny, svoje údaje plus na vybodkované miesto napíšeš "Žiadam o zrušenie ohlásenia vozidla", predložíš platné PZP, správny poplatok vo forme kolkov (suma závisí od toho či bolo vydané aj Osvedčenie o evidencii časť I), a hotovo.
dmc
25.04.14,08:58
odhlasenie vozidla na noveho majitela je v podstate iba "AVIZO"...je to iba priprava.....ze si to auto moze novy majitel prepisat na seba. Pokial si to auto novy majitel neprihlasi na seba stale mozes vykonat zrusenie Aviza - ma to iba evidencny charakter. "Avizo sa da zrusit na miestne prislusnom DI za poplatok