joyn0101
24.04.14,19:13
V utorok som s aktuálnym zamestnávateľom ukončil pracovný pomer dohodou. Následne od stredy som sa dal na PNku po nastup do dalsieho zamestnania.
PNku mám zasielať zamestnávateľovi, alebo do socialnej poistovne?
Do kedy mu to musim zaslat?
Následne prechodku do dalsieho mesiaca mam poslat zamestnavatelovi, alebo niekam inam?
dakujem za pomoc
veronikasad
24.04.14,17:14
PN-ku aj prechodku posielaš priamo do SP.
Tweety
24.04.14,17:16
Zamestnáv. už s tvojou DPN nemá nič, kedže už nie si jeho zamestnancom. Nemocenské si musíš uplatniť sám v SP v rámci OD. Takže potvrdenie o začatí DPN doručíš priamo SP.

joyn0101mal tam byt ale zamestnavatel byt uvedeny? kedze to mam tak vystavene.
2)do kedy je to potrebne dodat SP.
3) do ktorej SP to mám zaslat? sidlo, alebo trvaly pobyt?
Je to DPN v OD, takže zamestnáv. je správne
a dokedy doručiť? čím skôr.
SP v sídle zamestnávateľa.
joyn0101
24.04.14,17:16
kedze som este v ochrannej dobe, ked sa nemylim, tak sa mal ale este uvadzat zamestnavatel, u ktoreho som ukoncil pracovny pomer dohodou, ci? mam to poslat do SP prislusnej pod trvaly pobyt, alebo pod SP prislusne sidlu zamestnavatela?
veronikasad
24.04.14,17:18
Radšej do pobočky v sídle zamestnávatela, lebo potrebujú vymeriavacie základy pre výpočet nemocenského a tie získajú z podkladov od zamestnávatela (mesačných výkazov). Príp. si tam zavolaj, aby sa zbytočne nenaťahovala výplata nemocenských dávok.
joyn0101
24.04.14,17:19
1)mal tam byt ale zamestnavatel byt uvedeny? kedze to mam tak vystavene.
2)do kedy je to potrebne dodat SP.
3) do ktorej SP to mám zaslat? sidlo, alebo trvaly pobyt?
veronikasad
24.04.14,17:21
Neuvádza sa už zamestnávatel, žiadneho nemáš. Ostatné v predch. komentári
joyn0101
24.04.14,17:22
obvodny lekar, ale uvadzal zamestnavatela, bude to problem? to do kedy je to potrebne zaslat na SP ale neuvzadzate v predchadzajucom prispevku. OD je ochranna doba, alebo co znamena?
veronikasad
24.04.14,17:25
Napíš niekde do poznámky, že prac.pomer skončil dňa ... (SP to aj tak vie z reg.listu zamestnávatela).
Nie je presne stanovené dokedy máš zaslať začiatok PN-ky do SP - čím skôr, pokial ti to zdravotný stav dovolí. Môžeš aj poštou.