Laco 67
24.04.14,20:20
Zdravím, už som odoslal kontrolný výkaz za 1. štvrťrok 2014 aj DPH, zabudol som zadať ešte 4 faktúry a jeden dobropis, poraďte čo s tým? mám teraz poslať ešte dodatočný, alebo opravný výkaz? treba dať už len tie štyri faktúry a dobropis?
Laura1
24.04.14,18:33
Zatiaľ len opravný, dodatočný až po 25.4.14
avalik
24.04.14,18:47
Kedy sa podáva opravný a dodatočný kontrolný výkaz

Opravný kontrolný výkaz podáva platiteľ dane pred uplynutím lehoty na podanie kontrolného výkazu iba vtedy, ak zistí, že údaje v podanom kontrolnom výkaze sú neúplné alebo nesprávne.
Podaný opravný kontrolný výkaz nahrádza riadny kontrolný výkaz, t.j. uvedie v ňom znova všetky údaje z transakcií vrátane nových opravených alebo doplnených, pričom na pôvodne podaný kontrolný výkaz sa neprihliada.
V prípade, že platiteľ podá opravný kontrolný výkaz, nemusí automaticky podávať aj opravné daňové priznanie.

Dodatočný kontrolný výkaz podáva platiteľ po uplynutí lehoty na podanie kontrolného výkazu ak zistí, že údaje v podanom kontrolnom výkaze sú neúplné alebo nesprávne.
V prípade, že platiteľ musí podať dodatočný kontrolný výkaz, nemusí automaticky podávať aj dodatočné daňové priznanie.
V dodatočnom kontrolnom výkaze uvádza len opravené a doplnené údaje podľa postupu uvedeného v Poučení na vyplnenie kontrolného výkazu k DPH.

https://www.financnasprava.sk/sk/podnikatelia/dane/dan-z-pridanej-hodnoty/kontrolny-vykaz-dph#kedy_opravny
Laco 67
24.04.14,18:52
takže jednoduchšie je poslať dodatočný kontrolný výkaz, ale po 25.4.2014
Tweety
24.04.14,18:54
takže jednoduchšie je poslať dodatočný kontrolný výkaz, ale po 25.4.2014
Jednoduchšie je opravný.
Laco 67
24.04.14,18:56
aj keď tam treba uvádzať znovu všetky položky?
avalik
24.04.14,18:57
douctuj si v softe faktury a dobropis co potrebujes - ak sa ti v softe neda vygenerovat opravny KV, tak vygeneruj riadny a pri odosielani cez edane alebo PFS nezabudni zmenit na opravny
avalik
24.04.14,18:58
aj keď tam treba uvádzať znovu všetky položky?

a co ho nahadzujes rucne?
Laco 67
24.04.14,18:59
áno, nahadzoval som ručne
avalik
24.04.14,19:26
áno, nahadzoval som ručne

ved si stiahni z PFS odoslany KV do xml - uloz si ho (ak ho uz nemas ulozeny)
nacitaj si ho znova, dopln co potrebujes a zmen ho na opravny - skontroluj a posli