DankaZV21
24.04.14,21:10
Dobry vecer, podavam KV prvy krat a hlasi mi chybu v tabulke A1 u vsetkych odberatelov, ktori nemaju IC DPH, tito nie su platcovia DPH a DIC do objednavky neuviedli. Su povinni mi oznamit DIC, alebo ako mam opravit tento KV?
Dakujem za odpovede
Ingrid Ondruskova
24.04.14,19:15
Mne to vyhodilo tak isto, ale predsa nie všetci naši odberatelia sú plátci DPH, v tom riadku mám proste nulu, ako som čítala manuál na DRSR, malo by to byť v poriadku, či nie vari????????????? možno sa mýlim /tiež podávame 1-krát!!!
avalik
24.04.14,19:21
poucenie - dodatok:

6.1. Platiteľ dane nemá dostupné údaje
Ak platiteľ dane nemá k dispozícii niektorý z povinných údajov (povinné náležitosti faktúry), ktoré vypĺňa v A. a B., (napr. chýba údaj na faktúre), uvedie v kolónke príslušného stĺpca údaj „0“.
DankaZV21
24.04.14,19:28
dakujem krasne, zmizlo to, tesim sa velmi :)
aktaK
25.04.14,04:04
ináč, to je zaujímave, nakolko v A1 mám jednu faktúru, kde nemám vyplnené políčko ič dph, nakolko viem na 100 %, že nie je platitelom dph, tam som nevyplnila nič, a chybu mi nehlásilo, ako je to možné?
prečo niekomu hlasi a niekomu nie?? ja som to takto samozrejme aj odoslala..
mne nesedí aj to poučenie, nakolko my máme k dispozícii všetky udaje - predsa ked niekto nie je raz platitelom dph, tak tam ten údaj predsa nemoze figurovat...
DankaZV21
25.04.14,04:20
a aky mas uct.program? ja som to robila v pohode, tam mi to davalo vykricniky...
aktaK
25.04.14,04:46
asi sme sa neporozumeli, ja som myslela, ze ti to vyhadzovalo uz priamo v KV pred odoslaním,
lebo tam vyhadzuje chyby tiež...

ale odpoviem si sama na moju otazku:

prave som si otvorila KV uz na stranke FS
a ked dam kurzor na toto poličko, tak mi tam vysvieti poznamka v zmysle, že tato kolonka sa n e v y p l n u j e v prípade, že n e m á pridelené ič dph,

takže ja to chápem tak, že tá "0" sa vypisuje vtedy a len vtedy, ked neviem s určitostou povedať, či je, alebo nie je platca dph, resp. teda nemam od neho vsetky fakturačné údaje...
Gabhus
27.04.14,02:27
Nám to chybu nevyhodilo, ale na základe Tvojej otázky som zavolala na Call centrum a tam mi povedali, že to je v poriadku, že ak nie je platcom DPH, tak že sa tam nepíše nič - teda miesto IČ DPH a že netreba ani nulu písať. Uvidíme ako to bude, zatiaľ nič neprišlo, ani nikto nevolal.