matka30
24.04.14,23:23
Vie mi niekto poradit ci samozdanenie je to iste ako reverse charge alebo je to nieco ine? ak hej, aky je v tom rozdiel ?? stretla som sa uz s tolkymi nazormi...hlavne som zaciatocnik a potrebujem to vysvetlit po lopate...dakujem za pomoc !
tictac7
25.04.14,05:49
reverse charge = prenesenie daňovej povinnosti. Znamená to, že tovar alebo službu, ktorú si prijala z IČŠ si povinná zdaniť Ty na SK. Teda urobíš samozdanenie.
------------------------------------
matka30 (Dnes 08:57) a nevies preco mi to niekto vysvetlil, ze treba rozlisovat pojem reverse charge a samozdanenie, ked z tohto mi vyplyva, ze to bude jedna a ta ista vec?.....som z toho uz vazne popletena
..............................

Neviem ako Ti to niekto vysvetlil, nebola som pritom, takže sa Ti k tomu fakt neviem vyjadriť. ...a nemáš pravdu nie je to to isté. Jedno nasleduje druhé. Dodávateľ prenáša daňovú povinnosť na odberateľa a odberateľ robí samozdanenie.
matka30
25.04.14,05:57
a nevies preco mi to niekto vysvetlil, ze treba rozlisovat pojem reverse charge a samozdanenie, ked z tohto mi vyplyva, ze to bude jedna a ta ista vec?.....som z toho uz vazne popletena