matka30
25.04.14,07:54
Viete niekto ako by som mala zauctovat povedzme "pocitac do stroja" (na fa uvedene ako AUTOMATE k stroju, ktory nie je nas (je nasho klienta) a my na nom vyrabame pre klienta vyrobky? Tento stroj bol takto " upraveny" v Rakusku (stroj bol odoslany na tuto upravu - vlozenie tohto pocitacu do existujuceho stroja) - neviem ci sa mam na to pozerat ako na upravu stroja (511) alebo ako na nejaky nahradny diel (tento pocitac nefunguje samostatne) (501)...alebo ako to mam vlastne zauctovat....
Stroj bol poslany do AT platcovi DPH reg. v AT a vrateny naspat nam ako platcovi DPH v SR....vie mi niekto poradit??
Orsz
25.04.14,07:55
ja by som uctovala ako TZ na cudzom majetku - ... a uzavrela dohodu s klientom v AT o tom, ze vy zabezpecíte tento automat a budete ho financovat. Ak tá suma TZ - technického zhodnotenia by bola do 1700 eur, tak účtujete priamo do nákladov na účet 501. Inak podľa zákona o dani z príjmov, je možné vyčleňovať aj začlenené prvky a odpisovať samostatne.
matka30
25.04.14,07:57
stoji to len 500 eur cca...mozem to teda dat kludne ako " nahradny diel" ?
Orsz
25.04.14,08:01
náhradný diel nie ... lebo to nie je váš stroj a asi sa nejednalo o výmenu pôvodného automatu - ale ako som pochopila o rozšírenie funkcie stroja pomocou automatu - tak by som to evidovala ako samostatný majetok k funkcii zákazníkovho stroja - a samozrejme účtovať do nákladov 501