Kennard
25.04.14,10:21
Dobry den,

Naskytla sa mi moznost kupit E-shop a rad by som sa opytal na ake ekonomicke ukazovatela sa mam zamerat aby som mohol ohodnotit ze cena za ktoru ho ponukaju je prijatelna alebo premrstena.
Dakujem.
Richard
25.04.14,08:25
Richard
25.04.14,08:38
Omnoho lepšie ale podľa popisu ktorý píšeš by som to ja nazval napr. "Ako oceniť eshop pri kúpe" "Ako vypočítať hodnotu eshopu pri kúpe" a pod.
Kennard
25.04.14,08:45
Vdaka Richard, pouzil som ten druhy navrh, do tretice vsetko dobre?:)
Mila123
25.04.14,08:46
FO? PO? čo je predmetom kúpy?
Kennard
25.04.14,09:04
FO
Predmetom kupy je kupa uz zabehnuteho eshopu.
Richard
25.04.14,11:28
Dostať odpoveď kde bude dobre zhrnutá odpoveď je dosť náročné. Skús zatiaľ napísať akú máš ponuku na cenu a ako ju obhajuje predávajúci v zmysle toto za zásoby, toto za technológiu stránky, toto za meno atď. (ak vôbec predávajúci niečo takéto definuje). Uveď možno aj svoju úvahu o cene ktorú ti tu niekto bude aspoň rozporovať.
Kennard
25.04.14,21:23
Zatial mam k dispozicii nasledovne informacie:
-obchod je na trhu 6 rokov
-minuly rok obrat 43000eur
-135000 navstevnikov
-cena by mala obsahovat info o dodavateloch,domenu a skladove zasoby za 6000eu a know how
-marza 50-75%
-rocne naklady 100eur

Cena :16000eur
Mila123
25.04.14,21:30
hodnota zásob ale v nákupných cenách?
dostaneš na toto všetko doklad?
čo konkrétne predáva?
a prečo sa zbavuje e-shopu?
Kennard
25.04.14,22:31
Dobra otazka, neviem ci je to v nakupnych cenach.
Predpokladam ze pri serioznom konani by to malo byt vsetko na papieri, bez toho by som ani nic nekupoval.
Predava spodnu bielizen a oblecenie pre zeny.
Dovod predaja je udajne nedostatok casu a zameriavanie sa na iny druh podnikania.
Ked som tak pozeral na webtrh.cz tak dost vela predavajucich uvadza ako dovod predaja prave toto.
JOFFO
26.04.14,07:17
Cena pri kupe existujuceho eshopu zavisi od atraktivnosti komodity ktora je v nom predavana, riesenia na ktorom je eshop naprogramovany a prevadzkovany, navstevnosti eshopu a aj realneho obratu nakupov, SEO optimalizacie, funkciami, ktore dany eshop obsahuje a to ci uz z pohladu zakaznika, alebo spravcu eshopu. Takze napr. ak eshop ma iba obycajny kosik a uzivatel nevidi historiu svojich nakupov, nechodia mu notifikacie o aktualnom priebehu svojej objednavky, nevidi REALNU aktualnu dostupnost na sklade, nema moznost platiti na splatky, pripadne pomocou karty a na druhej strane ak prevadzkovatelovi pride objednavka IBA MAILOM a on nema system-rozhranie, kde by mal moznost komplexne menezovat objedavky a vsetok zivot okolo eshopu, hromadne precenovanie,pripadne priame prepojenie s uctovnictvom atd, atd atd. tak takyto eshop sa neoplati vobec kupovat. V opacnom pripade je cena na dohode oboch stran, Mozno sa oplati si nechat urobit eshop uplne novy a na mieru vyhnete sa tak "Kúpe mačky vo vreci" niekto povie ze 500 EUR za eshop je vela a niekto da za eshop 5000 EUR. Niekto povie,ze mu staci eshop, s okliestenymi funkciami ako som vyssie popisal a kedze realizovavame eshopy mame aj narocnych klientov, ktori si nechaju prepojit svoj eshop so svojim uctovnictvom, alebo so systemom svojho dodavatela a maju tak vsetko plne automatizovane a nemusia nasledne manualne vstupovat do vacsiny veci v eshope..
Ingrid Ondruskova
26.04.14,07:31
Mne nesedia tie ročné náklady 100,-EUR...to bude asi nejaká blbosť...
Kennard
27.04.14,02:22
Vdaka Joffo, nie som odbornik v tejto oblasti tak preto som dal tuto otazku lebo nemam predstavu ako uhodnotit ci cena je dobra alebo nie.
Dakujem za Tvoju odpoved.
Kennard
27.04.14,02:24
Udajne je to za 2 domeny a hosting.
Dáša_
27.04.14,04:48
ak je pravda, čo si napísal, tak ked odpočítame zásoby, obchod máš splatený zhruba z polrocného obratu. čo nie je zlé. Len tie údaje o ročných nkladoch - celkom by ma zaujímali skôr také údaje ako su neprevzaté dobierky, naklady na dopravu, reklamácie, naklady na reklamu. Lebo to mi nejak vo výpočte chýba. Neverím, že existuje obchod, čo takéto nemá. A ešte poznámka k obratu - ak je naozaj takto vysoký, tak sa treba pripraviť na to, že čoskoro sa stane platiteľom DPH.
JOFFO
27.04.14,04:56
nikde vyssie nevidim cislo o 100 EUR/rok, ale tato cena je realna. napr. hosting + poplatok za 1 domenu je cez nas cca 42 hosting + 16 za domenu bez DPH
a to mame drahsie typy hostingu od MICROSOFTU. PHP sa da zohnat aj za 1 EUR / mesiac
JOFFO
27.04.14,05:16
zaragujem na vsetko vyssie uvedene. Marza pri obleceni je taka ako je vyssie uvedene ale to su ceny pred zlavou, a preto si potom mozete v obchodoch nieco kupit napr s 50% zlavou, takze ta vasa marza juz potom 50-75% nie je. idete na minimalny zisk ak 10% po odratani nakladov tak je to dost. za plnu cenu sa na webe nepredava, takze tu marzu nedosiahnete. Dalsia vec, biznis s obleceenim v tejto dobe je slucka okolo krku. Vsade sama cina za par penazi. Ludia si cez web kupuju oblecenie aj priamo z IT,FR, UK eshopov, kde tie iste veci aspolu s dopravou kupia lacnejsie ako u nas. na SK su eshopy, ktore kupuju veci z UK a predavaju s 50% navysenim a akoze este s 40-70% zlavou SPORTDIRECT.COM
berte to tak,ze niekto sa chce zbavit biznisu, ktory nejde. AK by to bola taka ryza, tak sa toho nezbavuje. Mozno uvedie osobné alebo zdravotne problemy preco s stym chce skoncit, ale na prevadzku takeho eshopu mu staci jeden extra plateny clovek,mozno brigadnik a biznis ide dalej.
ohladom obratu by som pozadoval, nech mi ukaze komplet objednavky s detailami, kto co kupoval, aby som si preveril ci su to realne cisla a vybral by som si tak 2 - 3 objednavky mesacne pri ktorych by som chccel vidiet aj vypis z uctu, ci boli platene naozaj napr. kartou alebo prevodom. alebo ak je to platca DPH, nech mi tie obchody ukaze v knihe DPH,pripadne zauctovane v penaznom denniku. Ja viem su to citlive udaje ale nejdete riesit biznis za 9,70 EUR,ale 16000 EUR. Osobne by som do toho nesiel. Ak chcete mozeme ma kontaktvat sukromnou spravou a radsej Vam urobime eshop priamo na mieru za menej ako desatinu toho, co je vyssie uvedene a to na akukolvek komoditu. SKLADy ma vacsina eshopov az na velke GIGANTY prazdne - ZIADNE a funguje sposobom objedna si niekto u mna, objednam ja nasledne u mojho dodavatela. Ked tak mi poslite do sukr. spravy nazov toho eshopu a ja Vam ho prelustrujem :-)
Ing. Ľubomír Janoška
27.04.14,05:37
Ja by som sa pýtal aj na dátumy obstarania zásob, nechcel by som prevziať nepredajné ležiaky.
Ingrid Ondruskova
27.04.14,11:00
Plný súhlas s Dášou....a čo účto, budeš si ho robiť sám...aj to sú náklady...a čo googleadwords?SEO? ako Ťa ľudia-zákazníci na nete v tom segmente nájdu?? na SR je veľkááá konkurencia, tak reklamu tohto druhu si musíš určite zaplaťiť...adď ...atď...myslím, že predávajúci Ťa trošičku naťahuje na cene .....
Ingrid Ondruskova
27.04.14,11:02
Treba si rozbaliť komentáre a o 00:23 hod. je to tam upresnené
JOFFO
27.04.14,12:53
po mojom vyssie uvedenom prispevku som to nasiel a rozbalil :-)
Kennard
28.04.14,20:55
Nakoniec som sa rozhodol nekupit to. Som monetalne v zahranici a neviem ci by som sa tomu mohol venovat a pripadne aj riesit nejake zalzitosti ak nie som priamo " v centre diania":)