NADEJKA
14.10.04,06:47
Dobré ránko "poradcovia",
prečítala som si všetky príspevky,ktoré sú tu ohľadom účtovania úhrad zahraničným partnerom a s tým súvisiace kurzové rozdiely, no i napriek tomu prosím o váš názor.
Robíme účtovníctvo dcérskej spoločnosti na Slovensku.Materská spoločnosť je v Rakúsku.Slovenská spoločnosť im vystavuje faktúry a rakúska ich uhrádza povedzme raz za tri mesiace a to z každej určitú čiastku.Chcem sa spýtať,keď mi chodí mesačne výpis z VÚB,či musím každú úhradu dávať ako jeden účtovný doklad s platným kurzom EUR v daný deň úhrady,alebo iba položku na doklade s kurzom EUR k poslednému dňu v mesiaci.Kolegyňa totiž robila tú druhú verziu,a nie som si istá či dobre, i keď na druhej strane ak sú kurzové rozdiely nedaňové,tak by som tým asi veľa nepokazila.
Dáko som sa rozpísala,ale dúfam,že zrozumiteľne.
Vďaka za váš názor.
emily
14.10.04,06:07
Kurzové rozdiely sú nedaňovým nákladom iba iba pri prepočte záväzkov a pohľadávok k 31.12. Počas roka KR z úhrad sú riadnym daňovým nákladom. Ja preratávam úhrady denným kurzom. Tiež mám mesačné výpisy. Myslím však, že keby si mala v smernici mesačný kurz ,dá sa to.
INGRID.S
14.10.04,06:20
Suhlasim s Emily ,nedaňovým nákladom sú len prepočty k 31.12.
Ale ja by som to radšej prepočitavala kurzom ktorý je platný v deň úhrady.
Zuzka
14.10.04,06:32
Ja dostávam tiež mesačné výpisy, ale úhrady prepočítavam kurzom, ktorý je platný v deň úhrady, tak ako píšu moje predchodkyne. Nedaňové náklady detto -prepočty k 31.12.
janaGT
14.10.04,06:34
súhlasím s predchádzajúcimi príspevkami, taktiež prepočítavam kurzom ku dňu transakcie