Vikt
05.04.06,15:45
Dnes som od poistovne dostala odpoved na poistnu udalost - pre technicku nemoznost nie je mozne poukazat nahradu vasej skody zo zak.poistenia skodcu.
Skoro ma vystrelo. V case nehody bola vozovka velmi hladka - nehoda sa stala v 12/05.Vodic za mnou nedodrzat dostatocnu vzdialenost medzi vozidlami pri predbiehani.V okamihu predbiehania som mierne pribrzdila,aby som prisposobila jazdu vozovke a v tej chvili vodic za mnou "tukol" svojim vozidlo do mojho tazneho zariadenia.Keby bol dodrzal predpisanu vzdialenost mohla som si teraz jazdit bez zbytocnych komplikacii. Priznam sa velmi sa bojim jazdit na zasnezenej vozovke a samozrejme, ze v tom soku som nevedela ako reagovat, lebo auto sa zacalo otacat na vozovke a zadnou castou som 2x narazila do zvodidiel.Auto sa na hladkom povrchu nedalo ovladat.Skodca mal samozrejme len ohnutu znacku a moje vozidlo zadnu cast rozbitu. Podotykam, ze sme nemali obidvaja velku rychlost. Neviem co viedlo poistovnu k vyhlaseniu - technicka nemoznost .... Mozno preto, ze sme nevolali policiu, lebo sme sa vzajomne dohodli - oprava ma nakoniec stala cca 40 000,00. Kdesi v zakone je napisane ak skoda nepresiahne 10 nasob. min.mzdy a vzajomne sa dohodneme nie je potrebne volat policiu.
Samozrejme, ze sa odvolam proti tomuto rozhodnutiu. Ako zena neviem to technicky zdovodnit, tak mi prosim vas poradte co tam mam vlastne napisat.
dik vsetkym za radu.
SimonaS
10.02.10,12:55
Ja riešim niečo podobné
podobná situácia - nechcú nám vyplatiť havarijnú poistku, pretože sme poistnú udalosť nenahlásili písomne, ale iba telefonicky.
Poradili nám v poisťovni nech si napíšeme odvolanie.

Niečo som zmotala...ale neviem presne čo napíšem ešte do odôvodnenia.
poslala som ti to do prílohy.

Skus si to tam nejako prepísat podla seba a tvojej PU.
Zoltán Kovács
10.02.10,13:00
mimotemySnáď za tie 4 roky od zadania témy sa to vyriešilo. ;):)