Puma05
25.04.14,14:05
Mám hneď niekoľko otázok - môže niekto, kto je držiteľom oficiálneho certifikátu (napr. kozmetička, kaderníčka), vykonávať svoju činnosť aj na dohodu alebo iba na živnosť? A ak môže pracovať na dohodu, môže byť zamestnávateľom živnostník? A aký predmet by musel mat v predmete podnikania? Tiež tú istú odbornú činnosť, alebo by stačilo niečo ako sprostredkovanie?
Orsz
25.04.14,13:12
živnostník môže zamestnávať ... ak chce zamestnať pracovníka na výkon kozmetiky, alebo kaderníctva - je potrebné, aby túto činnosť mal živnostník v živnosti - to či má ten pracovník certifikát už nezáleží, lebo odbornosť zastrešuje živnostník alebo ak je to zo zákona povinné (pri viazaných živnostiach) zodpovedný vedúci s požadovaným vzdelaním.
Puma05
27.04.14,11:35
Ďakujem, to som nevedela. Čiže ak ide o viazanú živnosť, napríklad pri tej kozmetike, stačí, ak je držiteľom viazanej živnosti a ako odborník majiteľ živnosti a robiť by to hypoteticky mohol aj niekto nekvalifikovaný? Resp. teda, ak živnostník nemá požadované vzdelanie, stačí, ak ma požadované vzdelanie pracovník pod ním, ktorý by bol aj zodpovedný vedúci, a ten by nemusel mať na to živnosť? Alebo by mala mať vzdelanie aj viazanú živnosť jedna a tá istá osoba?