climberslovakia
25.04.14,14:06
Ahojte, potrebujem poradiť vo výbere operátora: neviem sa rozhodnúť medzi ponukou Easy, O2 Fér, Tesco Mobile a FunFón, chcem nieco lacne a bez viazanosti, viem ze teraz maju kampane FunFon a Tescomobile, ak mate nejake skusenosti tak sem s nimi :)
arizona
25.04.14,12:07
na nete najdes tisicky recenzii na jednotlivych operatorov...najdi si, co vyhovuje tebe
nunenko
25.04.14,18:29
každý si musí vybrať sám, lebo len on vie čo mu vyhovuje.
TESCO na TESCO voláš zadarmo, do ostatných SR sietí za 0,1€/minuta, ale kedže dávajú dvojnásobok je to len 0,05€/minúta.
FUN voláš do všetkých sietí za 0,07€/min
O2 Fér do siete 02 voláš po prvej minúte zadarmo (hodinu, potom preruší) a do všetkých sietí v EU za 0,13€/minúta.a môžeš si za 30€ na 30 dní aktivovať nekonečné volania vrámci EÚ
Easy Free volaš do všetkých sietí za 0,1€ alebo 0,09€ a internet k tomu (15 alebo 7 dní) a môžeš si z na 7dní aktivovať nekonečné volania do všetkých sietí v SR za 7,49 €
Šikovná Prima v SR od 0,12 do 0,09 €/min, volania do EÚ, USA, Kanady
0,12 €/min + nejaké odmeny v Orange (sms, mms, vikendove volania) a môžeš si za 9€ na 7dní aktivovať nekonečné volania do všetkých sietí v SR
video
29.04.14,06:53
Mám pre Vás ponuku. Mám zmluvu na internet s Orange, ktorá už beží. mesačná platba je 19,90 eur. Ja ten internet nebudem využívať, ale na základe zmluvy mám platiť ešte jeden rok. Z ceny by som upustila podľa dohody. mám aj paušál na mob. tel. so sim kartou, ktorý tiež nebudem využívať - zadarmo hovory do všetkých sietí a neobmedzené SMS a MMS.
Chobot
29.04.14,07:00
On chce niečo LACNÉ a BEZ viazanosti. Čo na tom nie je pochopiteľné?

A toto je inzerát!!! Telefónne číslo mažem.
bodliak
29.04.14,07:06
Zväčša platí, že zvolíte toho operátora, u ktorého je väčšína z ľudí, ktorým často voláte.

Niekedy som sa aj snažil na základe reálnych údajov za posledného pol roka spočítať, kde to budem mať lacnejšie, no ten rozdiel bol rádovo plus mínus 6 Eur ročne...
A dlhšie obdobie nie je relevantné, lebo aktuálne podmienky operátorov sa menia tak raz za 6 mesiacov.

Druhé kritérium - čím ďalej tým menej dôležité - vyberieš si toho, ktorý má v oblasti najlepšie pokrytie.
nunenko
30.04.14,11:51
To akože si vezmem tvoj internet budem platiť 15€ a čo z toho mám? Vezmem si ho v TESCO karte bez zmlúv viazanosti denne zaplatím max 50 centov, a to len za deň keď ho využuijem, Denný limit 400MB v plnej rýchlosti krát 30 dní mám 12GB /mesiac za 7,5€, kedže pri dobití dstanem dvojnásobný kredit.
Tvoje hovory SMS a MMS si tak isto strč. O2 si aktivujem nekonečné hovory EU za 30€ mesiac, a SMS, MMS za 10€ EÚ
Samozrejme bez viazanosti.
gimeno
30.04.14,16:16
S O2 Fér som spokojný. Bez viazanosti, cena slušná a neotravujú každý druhý deň so žvástmi, akí sú perfektní a pod. Tesco/FunFón nie sú operátori v pravom slova zmysle, využívajú služby tretích strán (O2/Telecom/Orange), tam by som mal možno trochu obavy v prípade nejakých problémov, čo keď superponuka zrazu prestane fungovať?
Onko
30.04.14,18:46
Kredit bez viazanosti de facto neexistuje, u každého operátora po určitom čase kredit prepadne, takže si viazaný si kredit dobiť.
Úplne bez viazanosti je, pokiaľ viem, iba O2 fér na faktúru, platíš iba čo prevoláš, takže nemá čo prepadnúť. Ale zase nie sú najlacnejší, oplatí sa iba tomu, kto má známych v O2, takže využije volania do O2 po 1. minúte zadarmo.
Karty na kredit u iných operátorov sa cenovo môžu oplatiť viac, treba si odhadnúť, koľko mesačne prevoláš.
Najlacnejšie minúty má teraz pre členov klubu Tesco 0,05 €, ale 15 € kredit má platnosť pol roka. Ak ho neprevoláš, prepadnutím sa ti cena minúty zvyšuje.
Najdlhšiu platnosť kreditu má Easy Free, stačí dobiť 6 € a platí rok. Cena za minútu je 0,10 €. Oplatí sa niekomu, kto volá veľmi málo, hlavne prijíma, ale chce mať istotu, že nejaký kredit pre istotu má a neprepadol práve vtedy, keď ho potrebuje.
Ostatné karty sú niečo medzi, treba zvážiť kombináciu ceny a platnosti kreditu, prípadne iné benefity. Teraz je napr. pri Funfóne zaujímavá akcia: pri prenose čísla internet pol roka zadarmo. Cena 0,07 €/min., ale treba častejšie dobíjať než Easy.
fredy27
01.05.14,12:46
Úplne bez viazanosti je, pokiaľ viem, iba O2 fér na faktúru, platíš iba čo prevoláš, takže nemá čo prepadnúť.



len doplním rovnaký nulový program bez viazanosti /koľko prevoláš, toľko zaplatíš /

v Orange šikovná voľba https://www.orange.sk/salespad/home/sb/program-sikovna-volba?click=menu_volania a

v Telekome program bez záväzkov http://www.telekom.sk/osobne/telefonovanie/mobilne-sluzby-a-tarify/dalsie-sluzby/vyhodne-volania-pre-vas/#tele2
Onko
01.05.14,14:35
Ďakujem za doplnenie.

Telekom Bez záväzkov je drahší než O2 fér, nemá žiadny zmysel nad ním uvažovať, neposkytuje ani žiadne výhody pri volaní do Telekomu.

Orange Šikovná voľba má základné ceny rovnaké ako O2 fér, výhodné pre tých, čo viac volajú (po 15 minútach sa ceny znižujú), alebo majú kontakty v Orange (nad 5/10 € SMS/víkendové volania do Orange zadarmo).

O2 fér výhodné pre tých, čo majú kontakty v O2 (po 1. minúte do O2 zadarmo).
nunenko
02.05.14,05:03
Ale to Tesco prvý kredit platí rok, Čiže tesco-tesco voláš za cenu karty ja ju mám za 2€ - 5€ kredit, znamená to že keď budem mať 1 cent kredit možem na tesco volať rok zadarmo,. a po roku sa uvidí.
Dve karty ma stály dokopy 4€ a kredit mám 10€, ktorý preinternetujem. Teda volanie vo vlastnej sieti a k tomu 2 x 4GB Ideálne pre dvojicu (skupinu) čo potrebuje spolu telefonovať bez obmedzení.
Onko
02.05.14,13:11
"Ale to Tesco prvý kredit platí rok" - to som nevedel, na webe som sa dočítal iba o platnosti dobitého kreditu.
nunenko
02.05.14,16:05
Ani ja, iba na predajni mi to pezradili, a už ich mám šiestyty mesiac
nunenko
05.05.14,10:42
O2v Fer na faktúru ponúkal za prenos čísla bonus 5€/mesiac na 30 mesiacov. Čo je pri ich cene 39 minút hovorov zadarmo, Podmienka je faktúra vyššia, ako 5€, teoreticky (aj prakticjy) zaplaíš mesačne za 38,5 minút do všetkých sietí a aj EÚ 1cent.
Zobral som si viacero kariet Easy a preniesol k 02. Takže mám niekoľko krát 39 minút, alebo si môžem aktivovať nekonečné volania 5 dní pred fakturáciov, alebo 10 dní internet zadarmo.... Ak si to presne ustriehneš tak mesačné prevoláš v podstate pár centov.
počiatočný náklad bol na kartu 9€/ delené 30 mesiacov = 30 centov na mesiac.
Tak isto mám niekoľko rokov paušál v Orange, kde sa neplatí nič.Už ani neviem ako sa volá. Start?
Toto sú naozajstné neviazané spôsoby ako telefonovať za minimum.