tomasjuve
25.04.14,15:09
chcel by som v excely farebne oznacit riady tak aby v pripade zmeny udaju v jednom stlpci doslo k zmene farby hoci by sa striedali len dve farby.

Ide o to ze mam data zoradene na zaklade uctovnych dokumentov a chcem aby bolo lahko detekovatelne kde sa jeden dokument konci a dalsi zacina

dakujem



vid stlpec A ide o to aby kazda zmena v a stlpci sa prejavilo zmenou formatovania teda farby
Chobot
25.04.14,13:51
Skús to zrozumiteľnejšie popísať alebo pripoj nejaký vzorový dokument. Ja som z toho nepochopil, čo presne potrebuješ.
ivka70
25.04.14,16:24
Cisla uctovnych dokumentov su cisla, mozes podmienecne formatovanie definovat jednu farbu pre parne a jednu farbu pre neparne cisla.
Tym dosiahnes striedanie farieb pri striedani cisel dokladov.
ivka70
25.04.14,16:25
inak oprav si: v Exceli ...a ten tvoj priklad fakt nepomohol :)
Chobot
25.04.14,23:18
Asi už viem, čo potrebuješ. Ale presne to, čo chceš, neviem urobiť. Viem ti ale ponúknuť podobné riešenie. V priloženej tabuľke, vždy keď nastane zmena v údajoch, tak tá bunka (dá sa to aplikovať aj na celý riadok) sa vyznačí farebne - čiže budeš vizuálne vidieť, kde začína nový dokument.

Stačí takto?
tomasjuve
27.04.14,16:55
Ano pochopil si to spravne. Nie je to samozrejme tak presne naformatovane ako som to chcel ale aj to ako si to spravil by sa mi zislo, takze mi to daj please vediet
Chobot
27.04.14,18:33
Veď v tom súbore nájdeš vzorec toho formátu.

V podstate ide o to, že podmienené formátovanie porovnáva danú bunku s predchádzajúcou. Ak sú zhodné, nie je nastavený žiadny formát. Ak sa líši od predchádzajúceho, tak bunku vyžltí (ty zmeny formátu si môžeš nastaviť sám.)