Rozalka
25.04.14,17:12
Prosím všetkých, ktorí absolvovali kúpanie v sírnom jazierku na ostrove Vulcano zodpovedať otázky:
- ako sa do jazierka vstupuje - predpokladám, že to bahno je šmykľavé, tak či sú tam nejaké zábradlia, schody, rebríky atď
- aké sú možnosti umytia bahna po vylezení z jazierka

Ďakujééééém
lujza.j
25.04.14,15:17
Rozalka
25.04.14,15:20
Na moje otázky tam odpoveď nie je, žiaľ ...
A potom: položím otázku v otázke a dostanem od niekoho po nose :) ,že "nedávaj otázky, otvor novú otázku...."
lujza.j
25.04.14,15:27
viem, že nie:)myslela som to tak, že ked by si sa opýtala "anika"...že ak sa prihlási na poradu , že by ti možno vedela odpovedať....
tiež som dnes vliezla do cudzej otázky z mojou otázkou:D
Richard
25.04.14,15:35
Dobre si urobila :) Zmenil som ti to ešte z debaty na otázku a pozval som aniku k odpovedi.
Rozalka
25.04.14,17:17
:)
anika
26.04.14,07:14
Na VULCANE sme boli už dávnejšie, takže tak to bolo, do jazierka s bahnom sme išli v klasických cvičkách, až také šmykľavé to zas nie je, vstupovalo sa po schodíkoch, to bahno bublinkuje a vždy na inom mieste. Po vylezení z bahna sme sa išli umyť do mora, sprchy tam vtedy neboli, ale to stačilo, pretože ubytovanie sme mali pomerne blízko. Chodník okolo bahna bol dosť horúci na chodenie na boso, ale dalo sa to zvládnuť boli tam lavičky kde sme si nechávali veci, boli tam aj hodiny, pretože v tom bahne lebo je to síra sa nemá byť príšliš dlho. Do bahna odporúčam, čo najstaršie plavky, alebo klasickú čiernu spodnú bielizeň, okolo "bahna" boli skaly a diery, z ktorých prúdil horúci vzduch, takže to bolo vždy obsadené. Okrem toho boli tam aj perličkové bazény také modernejšie, tiež na čas, ale tam sme neboli, pretože to bolo dosť drahé. To bahno bolo síce tiež spoplatnené, ale keďže to bolo na prírodnej báze, čiže to bolo prijateľné, ale tak ako som písala, dalo sa riešiť výmenou pernamentiek, čiže na začiatku zistiť princíp a nekupovať veľa vstupeniek dopredu.
Rozalka
26.04.14,16:07
My tam ideme v rámci výletu zo Sicílie, a to navštívime aj Lipari, no asi to bahno vynecháme, lebo si myslím, že začiatkom mája v mokrých plavkách utekať do (asi) studeného mora nie je "bůhvíco". Vďaka za informáciu.
anika
27.04.14,09:31
Možno už sú tam aj sprchy, záleží kedy tam budete, pretože v máji je ešte dlho vidno a večer už sa dalo ísť aj zadarmo, my sme boli až v polovičke septembra. Možno to more nebude až také studené pretože je to predsa sopečný ostrov a umyť sa v mori aj keď by bolo studemé nie je až taký problém, pretože vzduch je teplý a prezlečiete sa predsa do suchého. No síce je pravda, že v mokrých plavkách, ale zas z teplého bahna.
Rozalka
27.04.14,11:23
Večer to nebude možné, už som spomínala, že to bude v rámci výletu.
anika
28.04.14,06:01
Ja by som to určite vyskúšala, možno už v živote nebudeš mat možnosť ísť sa kúpať do horúceho bublinkujúceho bahna. My sme tam boli na dovolenke 17 dní.
kačenka
28.04.14,07:17
to more je tam teplé aj v máji, je ako perličkový kúpeľ, určite sa tam budeš môcť umyť.
Rozalka
29.04.14,07:44
Mám ochrnutú jednu nohu, k vode chodím s 2 barlami. Čo zdravému príde ako "trochu šmykľavé", nám pripadá ako zrkadlo. No a cesta od bahna do mora tiež by asi nebola jednoduchá, radšej nebudem riskovať, aj keď už nikdy nebudem môcť vyskúšať bublajúce bahno.
anika
04.07.14,17:54
Ako bolo na VULCANE?