Jarka 1
25.04.14,18:02
Viem, že týmto nič nezmením, ale musím sa aspoň vykecať.

Dnes som bola s klientom na DÚ. Bolo treba obnoviť registráciu na § 7a, lebo stará dohoda skončila so zákona minulý rok.Pracovníčka nás odbila, že na § 7 to nepotrebujeme a hovor bol akože ukončený. Musela som doslova namietať, že ako mám potom podať súhrnný výkaz.

Klient zároveň upozornil, že menil názov spoločnosti a konateľa, a či treba niečo ešte u nich vybaviť. Odpovedala mu, že to by mal vedieť on. Nakoniec pozrela do systému a oznámila nám, že to tam ešte nemajú. Zmena bola presne pred mesiacom. Mali sme so sebou originál výpisu z OR, ale museli sme odísť, lebo bolo treba priniesť kópiu. Vrátili sme sa s kópiu a znovu sa postavili do radu. Bolo toho ešte viac, ale mňa šokovala atmosféra, ktorá tam panovala.

Klient už vkročil ako nepriateľ, nutné, otravné zlo, ktorého sa treba čo najskôr zbaviť. Hlavne, aby nekládol žiadne otázky, lebo v tom momente spozornela aj spolusediaca pripravená brániť kolegyňu. Toľko nezáujmu, neochoty v jednej miestnosti a dve baby, ktoré z nej nemali ani štipku radosti. Des.

Cestou som stretla známeho. V stredu pred šibačkou kúpil novú ERP a tak vo štvrtok naklusal na DÚ odhlásiť starú. Odpravili ho s tým, že nie je úradný deň. V piatok , pondelok bol sviatok, utorok zase nebol úradný deň a tak naklusal hneď ďalšiu stredu. Schytal hubovú, že ako si to predstavuje, že ide tak neskoro.

Som z toho všetkého znechutená.
misoft
25.04.14,16:05
Som z toho všetkého znechutená.
@Jarka 1 - šak lóvenský normál.....
erik555
25.04.14,16:07
Vitajte na Slovensku! Tomuto bordelu uz nic nepomoze...
hanelie
25.04.14,17:15
lidičky drahí, ja som sa hádam ešte nestretla na úrade s takýmto privítaním : dobrý deň prajem, nech sa páči čo si prajete ? to je snáď utópia :)
veronikasad
25.04.14,17:17
lidičky drahí, ja som sa hádam ešte nestretla na úrade s takýmto privítaním : dobrý deň prajem, nech sa páči čo si prajete ? to je snáď utópia :)
kde ťa tak privítali ? Alebo je to len tvoje zbožné želanie ?
Žabinka
25.04.14,17:25
Jarka, keby si bola cudzinec, poviem ti, vitaj na Slovensku.. Obzvlášť na daňových úradoch je to bežný spôsob komunikácie, česť výnimkám..
Rozalka
25.04.14,17:33
lidičky drahí, ja som sa hádam ešte nestretla na úrade s takýmto privítaním : dobrý deň prajem, nech sa páči čo si prajete ? to je snáď utópia :)
kde ťa tak privítali ? Alebo je to len tvoje zbožné želanie ?
Podľa mňa od DNV na západ všade ....
Peggynka
25.04.14,17:45
lidičky drahí, ja som sa hádam ešte nestretla na úrade s takýmto privítaním : dobrý deň prajem, nech sa páči čo si prajete ? to je snáď utópia :)
Mám takú; v soc. poisťovni,patrím pod ňu,ústretová,fakt výnimka.Ani nemôžem napísať kde,lebo ju zlikvidujú,že im kazí image...
ivka70
25.04.14,17:46
Staré ale dobré :) a pre nase urady ako site na mieru:

Šéf sa pýta zamestnanca:
- "Čo je podľa Vás základný problém v našej firme? Neznalosť, alebo nezáujem?"
- "Neviem. A ani ma to nezaujíma."
hanelie
25.04.14,18:07
lidičky drahí, ja som sa hádam ešte nestretla na úrade s takýmto privítaním : dobrý deň prajem, nech sa páči čo si prajete ? to je snáď utópia :)
kde ťa tak privítali ? Alebo je to len tvoje zbožné želanie ?

zbožné želanie, ja som inak človek miernej povahy, :) ale na také jednanie ako uviedla Jarka som hotová Xantipa :)
veronikasad
25.04.14,20:18
lidičky drahí, ja som sa hádam ešte nestretla na úrade s takýmto privítaním : dobrý deň prajem, nech sa páči čo si prajete ? to je snáď utópia :)
kde ťa tak privítali ? Alebo je to len tvoje zbožné želanie ?

zbožné želanie, ja som inak človek miernej povahy, :) ale na také jednanie ako uviedla Jarka som hotová Xantipa :)
Tak ja sa s takýmto privítaním stretávam často, bohužial nie na úrade, ale v autobuse MHD linky č.10. Cestovať s týmto vodičom je skutočne zážitok ...
a_je_to
28.04.14,12:57
Po prečítaní všetkých príspevkov ... hmm ! Netreba si pliesť daňový úrad so súkromným secondhandom, alebo kaviarňou. Ani byť sklamaní, že vás neobskakujú, ale odvrkujú. Už od vstupu je úplne jasné, že ste prišli riešiť nejaký svoj problém, alebo nebodaj ich problém ... čiže otravovať. Preto hneď z príchodu nasadzujú tichý vzdor, alebo protiútok. Oni už dávno prišli nato, že ak vás zdezorientujú a zblbnú, tak sa vás nadobro zbavia, alebo aspoň získajú čas. Prípadne vás presmerujú na iné oddelenie, či inú osobu a získajú 5 minút času na hľadanie nového obranného postavenia.
S daňovými úradníkmi netreba mať žiadne zľutovanie. Treba mať jasne sformulovaný problém, naštudované predpisy okolo problému a tvrdo sa dožadovať informácií aj riešení. Samozrejme, že nemožno žiadať úplne čokoľvek. Ak nie, v žiadnom prípade netreba urobiť ústupové gesto. Kto má sklony k distingvovnému ústupu ... len čo zacíti odpor, tak nech tam ani nechodí. Ak to situácia vyžaduje, treba sa úplnen nahlas aj rozčúliť, ale nestratiť pritom hlavu, iba nabrať guráž. Hlasné výroky ako ... som zhrozený z tohto úradu ... čakal som odbornú pomoc, ale našiel som iba prázdnotu ... toto je nejaké ústretové správanie k dańovníkovi ... to tu nikto nevie k tomuto nič poradiť ... a pod. musia byť súčasťou. V žiadnom prípade nie potom odísť. Treba im dať šancu, kým výrok spracujú a zorientujú sa. Smelo treba tvrdiť, že podľa vás oni postupujú zle, že váš postup je správny. Oni sú povinní vás presvedčiť, že sa mýlite, aj zdôvodniť prečo. Ak ste neporozumeli, tak sa netvárte, že rozumiete. Dívajte sa nechápavo a spracúvajte informáciu, klaďte doplňujúce otázky. Za nevedomosť a svoj omyl sa môžete spravodlivo hanbiť v škole, ale nie na daňovom úrade.
Pred vstupom do daňového úradu si treba preštudovať aspoň § 3 zákona o správe daní ... tam je stručne ustanovené právo daňovníka na informácie, aj povinnosť správcu dane spolupracovať pri riešení ... Hlasná otázka ... prečo sa tu nedodržuje zákon o správe daní ... zvykne vyvolať poriadnu paniku, merujúcu k doriešeniu vášho problému. Ak ani to nepomôže, zaberie aj otázka ... kto je prosím váš vedúci a kde sedí ? Ak je to beznádejné, tak treba sa na sekretariáte ohlásiť na sťažnosť k riaditeľovi, kým hnev a rozrušenie trvá. Ak vás prejde hnev, už nevyriešite nič. Ak po odchode z kancelárie zistíte, že vás vlastne nejako prekabátili, treba si na chodbe premyslieť, čo nebolo vyriešené a zaklopať znova. Aj zdôrazniť ... prepáčte, ale to, čo ste mi povedali nesedí, pozrime sa na to ešte raz ... Nie až na budúce, do kedy podľahnete ešte väčšej skepse ... hneď !
Jarka 1
28.04.14,13:11
To nemá chybu :). Na toto všetko si prišiel na základe vlastných skúseností? Ja som sa už rozhodla, že pri najbližšom blbom správaní vyvolám paniku, len som mala iný plán. Tvoja hlasná otázka o nedodržiavaní zákona o správe daní nahradí moju pôvodne plánovanú. Je stručná a trefa do čierneho. Ďakujem.
hanelie
29.04.14,13:14
a_je_to máš odo mňa bodík - takéto konštruktívne, resp. diplomatické riešenie uznávam na 100% keď sa spätne pozerám na riešenie vybavovania istej žiadosti na DÚ musím sa usmievať, keď som nepochodila u pracovníčky hneď do riaditeľne a reku pán riaditeľ okamžite to potrebujem riešiť :mad: !!! do pol hodinky to bolo vyriešené ( ak mi príde hĺbková kontrola ani sa nebudem čudovať :D
misoft
29.04.14,13:56
Ako to vyzerá na našich "priateľských" úradoch?
Asi takto!
buchač
29.04.14,15:26
Po prečítaní všetkých príspevkov ... hmm ! Netreba si pliesť daňový úrad so súkromným secondhandom, alebo kaviarňou. Ani byť sklamaní, že vás neobskakujú, ale odvrkujú.

Po prečítaní tohoto ???....hmmmm ...

Obskakovanie v obchode neznášam ... nemám rád , ak vkročím dnu a už zaznie pozdrav a " nech sa páči "...
Obskakovanie - čiže rýchla obsluha v kaviarni je zasa na mieste ...

Ale poďme k úradom alebo firmám... a je jedno , či ide o štátny alebo súkromný sektor .
Pred vstupom do patričných dverí je doslova nutnosť ( ako spomínaš ) byť pripravený .
...a kľudne aj dojesexovať patričného pracovníka .
Kľudne , bez zvyšovania hlasu , bez emócií ...no s patričným dôrazom a tou argumentáciou .
erik555
29.04.14,15:38
Pred vstupom do patričných dverí je doslova nutnosť ( ako spomínaš ) byť pripravený .
...a kľudne aj dojesexovať patričného pracovníka .
Kľudne , bez zvyšovania hlasu , bez emócií ...no s patričným dôrazom a tou argumentáciou .
Asi tak ako Martin Dano :D
buchač
29.04.14,15:42
Pred vstupom do patričných dverí je doslova nutnosť ( ako spomínaš ) byť pripravený .
...a kľudne aj dojesexovať patričného pracovníka .
Kľudne , bez zvyšovania hlasu , bez emócií ...no s patričným dôrazom a tou argumentáciou .
Asi tak ako Martin Dano :D
Máš jedno , že ako .

No nie je jedno , ako sa úradník správa . Ak je nepríjemný , tak som aj ja ...
erik555
29.04.14,15:45
Pred vstupom do patričných dverí je doslova nutnosť ( ako spomínaš ) byť pripravený .
...a kľudne aj dojesexovať patričného pracovníka .
Kľudne , bez zvyšovania hlasu , bez emócií ...no s patričným dôrazom a tou argumentáciou .
Asi tak ako Martin Dano :D
Máš jedno , že ako .

No nie je jedno , ako sa úradník správa . Ak je nepríjemný , tak som aj ja ...
Co som zhliadol par videi Martina Dana, tak ma moj obdiv...jeho guraz proti arogancii moci mi dava poznatok, ze koho mam volit do EP.
Žabinka
29.04.14,16:44
Ale poďme k úradom alebo firmám... a je jedno , či ide o štátny alebo súkromný sektor .
Pred vstupom do patričných dverí je doslova nutnosť ( ako spomínaš ) byť pripravený .
...a kľudne aj dojesexovať patričného pracovníka .
Kľudne , bez zvyšovania hlasu , bez emócií ...no s patričným dôrazom a tou argumentáciou .
k tomuto Jurajovmu príspevku ja len toľko.. vzpriečila som sa, argumentovala som kľudne, bez zvyšovania hlasu, bez emócií... a výsledok?? do štyroch mesiacov telefonát z DÚ - daňová kontrola.. ale čakala som to..:)
buchač
29.04.14,16:51
Ale poďme k úradom alebo firmám... a je jedno , či ide o štátny alebo súkromný sektor .
Pred vstupom do patričných dverí je doslova nutnosť ( ako spomínaš ) byť pripravený .
...a kľudne aj dojesexovať patričného pracovníka .
Kľudne , bez zvyšovania hlasu , bez emócií ...no s patričným dôrazom a tou argumentáciou .
k tomuto Jurajovmu príspevku ja len toľko.. vzpriečila som sa, argumentovala som kľudne, bez zvyšovania hlasu, bez emócií... a výsledok?? do štyroch mesiacov telefonát z DÚ - daňová kontrola.. ale čakala som to..:)
Žabik ...ja som vravel vo všeobecnosti o tom úradnickom perpetuum mobile .
Osobne s daňovákmi som mal do činenia len asi 2 x , keď som dával daňové priznanie a tam mi mohli maximálne fúkať do teplej ...;)

Je viacmenej jasné , že úradnícky šimeľ si na svoju chvíľu počká a aj koná ...
Je to ale smutné .
Najsmutnejšie je , že tam kde by mal fest konať , tak tam nekoná ...
pavol54
29.04.14,17:13
To nemá chybu :). Na toto všetko si prišiel na základe vlastných skúseností? Ja som sa už rozhodla, že pri najbližšom blbom správaní vyvolám paniku, len som mala iný plán. Tvoja hlasná otázka o nedodržiavaní zákona o správe daní nahradí moju pôvodne plánovanú. Je stručná a trefa do čierneho. Ďakujem.
No ja si myslím, že si treba preštudovať Murphyho zákony a nie daňové zákony. Nie všetci daňováci musia všetko poznať, ako nie všetci policajti sú dopraváci alebo psovodi, ani všetci vojaci nie sú pyrotechnici. Napätie sa búra dobrou atmosférou a nie hlasným bububu. Teraz už na dú nechodím kvôli e dani ale predtým som vždy vhodne sekol správny vtip a potom bola ochota aspoň poradiť kam sa mám obrátiť o radu. neskôr bola otázka a čo vtip nejaký nový nemáte? A keď som spravil niečo zle tak som symbolicky búchal hlavou až o zem, dnes nevysvetlíš že si spravil chybu dnes je to rovno 30€ a pritom ti povedia že " ja vám verím že sa stala chyba ale systém bez pokuty dalej nepustí"