Peter Vohy
26.04.14,10:19
Kúpili sme starší rodinný dom, v izbách na prízemí som vyrovnal steny sieťkou a omietkou, na zemi bola betónová podlaha, ktorá vyzerala suchá, na túto som položil laminátovú podlahu, pod ktorú som dal aj asi molitanovú fóliu, takú čo mi ponúkli v obchode aj spolu s podlahou, po nejakom čase sa mi začali v izbách na stenách hneď nad lištami nad podlahou tvoriť vlhké fľaky, po odkrytí podlahy bola fólia suchá, ale zdá sa mi že betónová podlaha je trochu vlhká. Poraďte čo mám robiť.
jslancik
26.04.14,08:28
nemenil si náhodou aj okná?
Peter Vohy
26.04.14,09:34
ano, v spodnej časti domu som dával aj plastové okná, ale steny a podlahy sa zdali suché, vlhkosť sa ukázala až po nejakom čase, keď som položil laminátovú plávajúcu podlahu, tam kde mám položenú dlažbu tam mi steny nevlhnú, po odkrytí plávajúcej sa mi zdá že je trochu vlhký aj betónový poter, tak neviem čo robyť
jslancik
26.04.14,16:06
Polozenim podlahy sa nemali preco zmenit vlastnost miestnosti vo vztahu k vlhkosti. Zato vymena okien je ina vec. Je to viac menej bezna vec po vymene okien. Dokonale tesnia a vlhkost ostava v miestnosti. Kondenzuje sa a robi neplechu. Snad sa najde niekto, kto to vysvetli blizsie a da tipy. Pozriet mozes temy v suvislosti s menenim okien.
Peter Vohy
29.04.14,16:02
dal som dole okrajové lišty, podlahu som nechal v izbe rozloženú a steny začali schnúť
buchač
29.04.14,17:16
Môj laický pohľad ( na chalupe som sa ale celkom poučil ) je asi ten , že došlo k viacerým chybám .
Hlavne to položenie laminátu na betón ...
Čo je pod ním ? Je tam nejaká izolácia ?
Viacerí doplatili na to . Pod betónom iba škvara a tým pádom to potom aj tak vyzerá .
peterkos2
29.04.14,18:36
Zvýšená relatívna vlhkosť v dome,tepelný most múr-betónová podlaha a vlhkosť ide tam,kde jej je najľahšie,Mám totiž podobný problém a toto je môj názor
allgreen
29.04.14,19:15
a ak už je betón priamo na zemi? co tam dat za izolaciu? izby sú nízke nemožem moc do výšky
allgreen
29.04.14,19:17
dalo by sa tomu predísť zateplením sokla pod uroven terenu?
buchač
29.04.14,19:19
Nie do výšky ...
Lež do hlbky ...

Viem o prípadoch ,že majiteľ šiel solídne dole ...60-80 cm ...
allgreen
29.04.14,19:31
fú, vyberať beton...to je ten najhorší možný scenár
buchač
29.04.14,19:35
...skús ( ak chceš ) len na nejakom mieste ...akože na skúšku , že čo je pod betónom .

Jak starý je ten dom ? Lokalita -približne .
allgreen
29.04.14,19:40
okolie NR,..... no a dom ma cez 50r.,...... gro je z nepalenej tehly....... predchadzajuci majitel robil pristavbu a betonove podlahy v celom dome
Ing. Ľubomír Janoška
30.04.14,04:49
Vlhnutie je pravdepodobne spôsobené kondenzáciou vzdušnej vlhkosti a tá sa kondenzuje na najchladnejších miestach. Výmenou okien sa zhoršilo vetranie a narástla vzdušná vlhkosť, ktorá sa zráža na podlahe (a asi aj na oknách).
Za daných okolností treba zatepliť sokel ako píše allgreen + podrezať ako píše lubko6394 a/alebo urobiť niečo pre zníženie vlhkosti. Ako prvé mi napadá podlahové kúrenie. Nepíšete, či máte ústredné kúrenie, to je prvým predpokladom pre zníženie vlhkosti. Podobne digestor v kuchyni na odsávanie pár z varenia. Nakoniec vetranie.
lubko6394
30.04.14,05:03
Asi nedalo. Niečo podobné som riešil ja. Podľa všetkého podlaha ťahala vlhkosť zo zeme a pokiaľ si tam nedal plávačku tak sa to stihlo odparovať z celej plochy a teraz sa neodparuje nič a tlačí sa obvodom do múrov-veď inú cestu nemá. Takže buď musíš dať podlahu takú ktorá vlhkosť prepustí a bude sa môcť odpariť, alebo budeš musieť podrezať obvodové múry a s novou izoláciou múrov spojiť celoplošnú izoláciu podláh. Tým vlhkosť ostane pod fóliou a nahor nebude pokračovať. Ja som musel zhodiť aj jednu priečku lebo bola tak zasolená že ťahala po podrezaní vodu aj zo vzduchu.