romaza
26.04.14,13:12
Dobrý deň, včera som bol účastníkom nehody. Dotyčná svoju vinu uznala a zaplatila policajtom aj 50€ pokutu. PZP má uzatvorenú v Generali. Naše vozidlo AUDI A4 AVANT, r.v.:1996, 81kW, 230 000km. Poškodená predná kapota, nárazník, čelo, EČ, pravé združené svetlo+smerové, chladič klimatizácie, vzduchový filter, držiaky nárazníka a plasty podblatníka. Škodu sme telefonicky nahlásili na jej poisťovňu a požadovali ohliadku vozidla. Žial, cez víkend nerobia a do dvoch pracovných dní sa ozvú. Ako sa treba zachovať, al. čo treba vykonať, aby sme mali čo najmenšiu škodu na opravovaní nášho vozitka a nič nepokazili v našom právnom štáte. Ďakujem za informácie a podnety.
Chobot
26.04.14,12:45
Neviem, čo by si chcel robiť - treba počkať, kým likvidátor urobí obhliadku. Potom sa dohodnete, či to budet chcieť preplatiť podľa ich tabuliek alebo podľa faktúry. Ak si to dáte uhradiť podľa tabuliek, tak dostanete nejakú sumu, ktorú poisťovňa vypočíta podľa tabuliek. Potom už je len na tebe, do akého servisu si to dáš opraviť a koľko za to zaplatíš.

Ak to dáš na faktúru, alebo na krycí list, tak ti poisťovňa uhradí faktúru po odpočítaní amortizácie.

V každom prípade však rátaj s tým, že ti poisťovňa nepreplatí celú opravu, ale iba časť. Podľa rozsahu škody, ktorú si opísal a veku auta to vyzerá, že z vlastného vrecka zaplatiš aj niekoľko tisíc EUR.
draik
26.04.14,13:05
Akurát doplním, že ak náhodou nepôjde o totálku, tak amortizácia sa podľa praxe týka nových dielov, práca by bola zaplatená.
Chobot
26.04.14,13:44
Hej, ale popisuje tak veľa poškodených dielov, že podľa mňa v tomto prípade cena materiálu bude vyššia ako cena práce.

Ja som mal raz na Picasse poškodený nárazník, kapotu, motor chladiča, výstuhu nárazníka a spolu s lakovaním to stálo skoro 3000 EUR.
Peggynka
26.04.14,13:57
Musíš byť realista;podľa tohto priemeru sa tieto autá predávajú v tejto cene:
http://www.autovia.sk/zobraz-graf?brand0=4&model0=4535&fueltype0=3&drivenkm0=8&madeyear0=1996&count=1
Dole na tabuľke vidíš hodnotu tvojho auta podľa zadaných parametrov.Aby si bol pripravený na realitu...
Ice dive
26.04.14,14:22
no keďže je to generali, tak je dosť možné, že ti odporučia konkrétny servis, kde ti auto opravia do pôvodného stavu bez uplatnenia amortizácie... (používajú sa spravidla diely druhovýroby prípadne menej kvalitné laky...) avšak je aj dosť možné, že z toho urobia totálku, keďže toto auto už má svoje roky... jediné čo môžeš teraz urobiť, je počkať na obhliadku a následne postupovať podľa toho čo ti poisťovňa povie...
romaza
26.04.14,16:05
Veľmi pekne ďakujem za poznatky, budem čakať ako sa to vybaví. Škoda, človek sa stará mení pokazené diely za nové a príde super šoférka a auto mi pošle do šrotu. Fakt skvelá vyhliadka na našich cestách. Auto v čudu na niekoľko týždňov a baba povie, že vám to poisťovňa zaplatí, fakt skvelé na Slovensku.
romaza
28.04.14,16:07
Tak dnes m volali z Generali, abi som isiel na pobocku a nahlasil nehodu, chceli odo mna spravu o nehode, a vobec mi este nevolal technik na obhliadku a cez telefon chceli abi som si vibral ci to chcem cez rozpocet ci cez servis, vobec netusim aka moze celkova skoda a kt. moznost si vibrat. Co robit rad bi som mal moznost vibrat si to co je pre mna vihodnejsie. sri nepise mi pismeno tvrde i.
preboha
30.04.14,11:07
nemusite nič uvádzať ( oprava cez rozpočet a podobné somariny)
accountant8
07.05.14,18:22
prosim o kontakt na preboha ohľadom plnenie z PZP
Chobot
07.05.14,20:38
preboha - všimol som si, že vo svojich príspevkoch radíš ľuďom, aby ťa kontaktovali. Porada je verejné fórum, neslúži na zháňanie si klientely na svoje podnikateľské účely, alebo na svoju reklamu.

Ak chceš radiť, tak raď verejne, nie príspevkom typu "kontaktujte ma, poradím viac" alebo "zavolajte mi". Ak s tým neprestaneš, môžeš byť vylúčený za porušenie etikety.
Chobot
07.05.14,20:40
Nikto ti kontakt nedá, lebo ho nikto nevie. Porada je verejné anonymné fórum, ak chce a bude vidieť tému, tak ti napíše a poradí v téme.