tomivec
26.04.14,14:19
Dobry den chcem sa opytat ako ukoncit pomer s predavackou v mojej predajni. Ma zmluvu na TPP a nie je vobec komunikativna je drza a nechce podpisat vypoved. Je drza k zakaznikom, nevie predavat a ani nechce. Proste ma vydiera, ze chce dost znacnu sumu na ruku, aby podpisala. Viem, ze prepustit ju za hrube porusenie prac discipliny nie je lahke.
veronikasad
26.04.14,12:23
To si zistil až teraz ? Veď si mal 3 mesiace skúšobnej doby, v ktorej si mohol pracovný pomer kedykolvek ukončiť ...
tomivec
26.04.14,13:05
proste jej preplo
veronikasad
26.04.14,13:09
Výpoveď sa nepodpisuje (ale ty máš zrejme na mysli ukončenie prac.pomeru dohodou) - ale, výpoveď zamestnavatel zamestnancovi dáva, ak má na to výpovedný dôvod v zmysle § 63 Zákonníka práce. Ak si ju nepreberie osobne, pošli ju poštou. Keď si zásielku nepreberie na pošte a vráti sa ti späť, považuje sa za doručenú.
Výpovedná doba začína plynúť prvým dňom nasl. kal. mesiaca a pracovný pomer končí uplynutím výpovednej doby.
tomivec
26.04.14,14:07
Mozebyt ten vypovedny dovod napadnuty na sude, aj ked dodrzim vypovednu lehotu?
Chobot
26.04.14,14:36
Každá výpoveď sa dá napadnúť na súde. To ale neznamená, že súdny spor aj musí zamestnanec vyhrať.

Ak urobíš všetko pre to, aby bol riadne určený dôvod výpovede, tak môže žalovať koľko len chce.

Ako si zistil, že je drzá z zákazníkom? Boli na ňu nejaké sťažnosti? Ak áno, treba ju upouzorniť písomne na dodrťžiavanie prac. disciplíny a styku s klientom. Ak mala nejaký prúser (neskorý príchod na pracovisko), tak aj za to ju môžeš upozorniť. Ak sa to ešte raz zopakuje (sťažnosť od klienta, iné porušenie prac. disciplíny), tak máš dôvod na výpoveď podľa § 63 písm. d) odsek č. 4.:

(1) Zamestnávateľ môže dať zamestnancovi výpoveď iba z dôvodov, ak
a) .....
d) zamestnanec

1. ....
4. neuspokojivo plní pracovné úlohy a zamestnávateľ ho v posledných šiestich mesiacoch písomne vyzval na odstránenie nedostatkov a zamestnanec ich v primeranom čase neodstránil,