77sandra
25.04.14,21:49
Tak tie sú nádherné škoda, že som až z Veľkého Krtíša. Do šrotu som pridala aj Nutri Mix - doplnkové minerálne krmivo pre odchov a výkrm mladých kurčiat, káčat, húsat a ostatnej hydiny. Čo by som mohla ešte pridať do šrotu? Môžem tam pridať ďatelinku alebo mladú žihľavu? Podstielku mením každý deň, nahrievam ich teplým vzduchom čo ešte mám urobiť aby som nič nevynechala pri správnom odchove. Som úplný začiatočník. :confused:

O tieto krásky sa starám.Vopred ďakujem za radu. :)
arizona
25.04.14,21:20
77sandra
26.04.14,14:43
avalik
26.04.14,14:48
nezakladaj stale novu debatu ... dole je navod na pracu s poradou
terezamaria
26.04.14,14:48
Tu máš uvedené aj po domácky spravené krmivá : http://www.matejovdvor.sk/domacekrmiva.html
Peter z Bratislavy
28.04.14,17:48
Kúp im špecialnu zmesku K1, alebo K2 podľa ich veku a máš po probléme. Tie obsahujú všetky potrebné živiny vo vyváženom pomere. Z vlastnej skúsenosti odporúčam buď českú značku ENERGYS alebo u nás vyrábane Verce Laga. Určite sa vyhni všeliakým lacným zmeskám od neoverených firiem.
Odporúčam prvé týždne napájať čiernym čajom a prvé 3 dni kukuričný šrot a do neho postupne primiešať K1 a o 7 dňoch prejsť na čistú zmes K1. Tiež je dôležitý drobunký štrk, resp. hrubozrnný piesok a teplo pod žiarovkou, či výhrevnou doskou