pupkin
26.04.14,19:30
ahojte. ako je to vlastne? môžem ako technik BOZP robiť technika BOZP na poľnohospodárskom družstve? alebo to musí robiť jedine autorizovaný technik BOZP? a ako je to so školením zamestnancov ohľadom BOZP? ďakujem
vypracoval som pre jedno PD dokumentáciu aj som ľudí preškolil, ale IP skonštatoval, že nie som ABT a nemám vzorový projekt, tak nemôže,m ani školiť, ani robiť pre nich BT.
avalik
26.04.14,17:52
ako technik BOZP by si mal ovladat zakon 124/2006

pozri § 22 a prilohu 1
-------------------------
pupkin (Dnes 22:03) ale ako mám chápať §21, ods. 8 zákona 124/2006?
-------------------------

(8) Bezpečnostnotechnickú službu alebo pracovnú zdravotnú službu môže dodávateľským spôsobom vykonávať len fyzická osoba, ktorá je podnikateľom, alebo právnická osoba, ak majú na výkon bezpečnostnotechnickej služby oprávnenie vydané Národným inšpektorátom práce a na výkon pracovnej zdravotnej služby oprávnenie vydané Úradom verejného zdravotníctva Slovenskej republiky (ďalej len „úrad verejného zdravotníctva“).

Fyzická osoba, ktorá je podnikateľom a nie je zamestnávateľom, je oprávnená osobne vykonávať bezpečnostnotechnickú službu dodávateľským spôsobombez tohto oprávnenia, ak je bezpečnostným technikom alebo autorizovaným bezpečnostným technikom.

----------
"vypracoval som pre jedno PD dokumentáciu aj som ľudí preškolil, ale IP skonštatoval, že nie som ABT a nemám vzorový projekt, tak nemôže,m ani školiť, ani robiť pre nich BT. "

Mne pride, ze zakon si ani necital, ci?
§22
(3) Úlohy bezpečnostnotechnickej služby vykonáva bezpečnostný technik a u zamestnávateľa, ktorého kód podľa štatistickej klasifikácie ekonomických činností je uvedený v prílohe č. 1, samostatne vykonáva autorizovaný bezpečnostný technik. Bezpečnostný technik môže vykonávať odborné úlohy u zamestnávateľa, ktorého kód podľa štatistickej klasifikácie ekonomických činností je uvedený v prílohe č. 1, len pod dozorom autorizovaného bezpečnostného technika.
pupkin
26.04.14,18:36
ďakujem za radu. učím sa. na vzdelávaní technikov nám všetko nepovedali.
pupkin
26.04.14,19:03
ale ako mám chápať §21, ods. 8 zákona 124/2006?
pupkin
26.04.14,19:05
Fyzická
osoba, ktorá je podnikateľom a nie je zamestnávateľom, je oprávnená osobne vykonávať
bezpečnostnotechnickú sluţbu dodávateľským spôsobom bez tohto oprávnenia, ak je
bezpečnostným technikom alebo autorizovaným bezpečnostným technikom.
willma
26.04.14,19:28
zadanie radšej nekomentujem - idem robiť niečo a trt sa vyznám.
misoft
26.04.14,19:37
Čo je na tom nepochopiteľné? FO - živnostník, ktorý robí sám (nemá iných zamestnancov).
avalik
26.04.14,19:44
doplnila som odpoved
pupkin
27.04.14,06:32
no len taká maličkosť, že som živnostník, ktorý platí odvody a dane a inšpektor to ignoroval. aj školenie zamestnancov by som mohol robiť iba ak by mi vydala povolenie NIPka.
avalik
27.04.14,07:12
aky inspektor, kedy a co ignoroval? ... zivnostnik je siroky pojem mas viazanu zivnost na BT?
pupkin
27.04.14,11:25
no mám viazanú živnosť na BT a to ignoroval inšpektor práce.
avalik
27.04.14,11:44
vrrrrrr z teba to ide ako z chlpatej deky - ved napis konkretne co sa stalo - ale hore do otazky, nie do komentarov
avalik
27.04.14,21:02
doplnila som odpoved
willma
27.04.14,21:45
avalik obdivujem trpezlivosť a pre zadávateľa - buď rád že si neprišiel o osvedčenie - treba si poriadne preštudovať zákon o BOZP, predpokladám, nakoľko máš v profile, že si učiteľ, tak vieš čítať s porozumením - ako živnostník potrebuješ projekt na výchovu a vzdelávanie schválený NIP a ostatné Ti už lopatovala avalik. V zákone je uvedené čo si môžeš dovoliť ako BT a čo nie a na čo už musí byť ABT. Vďaka takým ako Ty majú potom problém ostatní, ktorí sa vo svojej práci vyznajú a nemienia to robiť za pánboh zaplať.