alpa8888
27.04.14,12:34
Môže mi zamestnávateľ siahnúť na výplatu preto,že bola na aute opotrebená spojka,mala nabehané iba 100 000 km a vymenili ju? Chcú všetkým vodičom,čo na aute jazdili stiahnúť adekvátnu čiastku za opravu a výmenu lamely spojky.Ako sa dá tomu brániť?
Ďakujem
arizona
27.04.14,11:45
JAJA11
27.04.14,12:13
požiadala by som zamestnávateľa o dokázanie, že spojka bola poškodená zlým zaobchádzaním a hlavne o dôkaz, že to bola moja vina...... :-)
Chobot
27.04.14,14:41
Nie, nemôže. Musel by dokázať ,že tú spojku si opotreboval.

Ale z iných tvojich príspevkov vyplýva, že ty nie si zamestnanec, ale živnostník. Preto neviem, o akej výplate píšeš, ty nedostávaš výplatu, ale ty fakturuješ inému podnikateľovi.

A tvoja živnosť je tiež pofidérna - ty si vodič - živnostník a jazdíš na cudzom aute? TO je závislá práca jak vyšitá.

Ak ti to chce strhnúť z faktúry, tak ide o neodôvodnené krátenia plnenia faktúry.
jelalim
27.04.14,15:24
nie, 100.000km pri niektorych autach je co sa tyka spojky tak akurat. Takze nic mimoriadne sa nestalo, iba treba urobit pravidelnu udrzbu.
alpa8888
28.04.14,02:02
Som živnostník a robím ako vodič cudzieho motorového vozidla.Áno,kráti nám faktúru.
willma
28.04.14,04:54
prepáč, ale závislá práca ako vyšitá. Ja viem, že je ťažko s robotou, ale prečo sa zamestnanci dajú dotlačiť do takýchto podmienok?
lapejko
28.04.14,04:57
treba stanovisko servisu či bola predtým originálna lamela alebo náhrada, takisto dokážu posúdiť či bola opotrebovaná rovnomerne alebo skokovo ako zle užívaná.
Ak je to úžitkové auto/ dodávka, ktorá často jazdí v meste, 100000 km je na spojku dosť, po opotrebovaní sa ovláda spojka stále ťažšie, ako keby tvrdol pedál, ja som mal kvôli tomu problém s kolenom a brata mechanika som pol roka presviedčal aby sme ju vymenili, rozdiel medzi novou a starou lamelou bol necelý milimeter ale pedál po výmene dosť zmäkol .
Chobot
28.04.14,07:07
Aj keď to ide cez faktúru - myslím tým výkon práce - aj tak je neprípustné, aby ti z takého dôvodu krátil faktúru.

Ale čo urobíš? On má eso v rukáve, ty nedostaneš peniaze. Môžeš sa s ním súdiť o tých 50 EUR (v inej téme si písal, že z faktúry na 500 EUR ti zaplatil len 450), alebo ukončiť s ním spoluprácu. Ak budeš veľmi protestovať, tak ukončí on s tebou spoluprácu.