martuska000
27.04.14,14:26
Do odchodu na starobný dôchodok mi chýba 23 mesiacov.. Ak by som išla na predčasný dôchodok, mám nárok na odstupné ? Pracujem v štátnom podniku Môj problém je v tom, že som mala rozdiel v príkaze na cestu o 35 km, oproti tachometru v služobnom vozidle. Počula som, že tento rok nesmiem odísť do dôchodku, lebo by som nedostala odstupné, vraj až v roku 2015. Ďakujem
ivka70
27.04.14,15:44
Mozu s tebou ukoncit PP, ak opakovane porusis prac. disciplinu a bola si uz na to upozornovana pisomne.
Otazka je, ci tych 35 km je porusenie prac. discipliny, prikaz nemoze pocitat napr. s havariou, obchadzkami a pod., zavisi od dlzky prac. cesty, ak mala byt 5 km a bola 40 km, je to problem, ale pri 200 km sa 35 km da uhrat.

Odstupne nijako nesuvisi s odchodom do dochodku. Odstupne je viazane na ukoncenie prac. pomeru vypovedou zo strany zamestnavatela kvoli ruseniu pracovneho miesta alebo firmy, prevadzky.
Mala si na mysli odchodne?

Kde si pocula, ze tento rok nemozes odist do dochodku?
Do predcasneho dochhodku mozes odist 2 roky pred riadnym dochodkom. Takze cele to zavisi od tvojho riadneho terminu dosiahnutia dochodkoveho veku.