Majus.K
27.04.14,15:23
Je možné doma chované kačice zabiť aj bez štopania/núteného kŕmenia 3-4 týždne pred zabitím tak aby boli dostatočne kvalitné? Každý tvrdí že domáci odchov (obilniny, pastva) nestačí a bez štopania budú chudé a mať tvrdé mäso, prosím ak máte niekto skúsenosti s domácim chovom kačíc podeľte sa o skúsenosti...
kopretinka
27.04.14,13:24
štopanie je týranie ..............
wirgi
27.04.14,14:01
My chováme kačky a nikdy ich neštopem a mäso je dobré.To asi keď chcú tú vykŕmenú pečeň tak ich štopú.
Terezia13
27.04.14,14:03
my sme mali krížence - ruánsky káčer a pyžmová kačica, nikdy som neštopala a mäso bolo výborné, jemné
kopretinka
27.04.14,14:11
ano,to len kvôli pečienke :(
Majus.K
27.04.14,19:23
No nie len kvôli pečienke, kamoška takto máva 20-30 kačíc naraz (má kopu objednávok od ludí), vždy štope, lebo vraj bez toho by bolo o ničom aj mäso (to mi tvrdí vlastne každý koho sa spýtam, že kačky sa vždy štopali a basta), ale sa mi to nezdá, ide mi o to že sa mi to jednak nepáči kvôli tým kačkám a jednak na to nebudem mať čas...
Majus.K
27.04.14,19:23
A v akom veku ste zabíjali?? Kŕmené boli len šrotmi, mali aj pohyb?? ďakujem
Majus.K
27.04.14,19:27
a hádzanie čerstvo vyliahnutých sexovaných kohútikov po stovkách do igelitových vriec zaživa je ok? slabé alebo žiadne omračovanie ošípaných a dobytka na bitúnku tiež nie je bohviečo.. myslím že štopanie je síce neetické ale v živočíške je to jedno z menších ziel :-/
Terezia13
28.04.14,04:56
chovali sme ich asi 2,5 - 3 mesiace, mali ohradený dvor
dávala som im nakrájanú žihľavu so šrotom, šrot sme mali miešaný - jačmeň, pšenica a kukurica
ku koncu viac kukurice
každá mala masti na poriadne pomastenie knedlí a ešte mi ostalo do 7 dcl pohára aj viac
čistú váhu mali káčere tých 5 kg a kačičky boli menšie
ešte majú aj tú výhodu, že pyžmová kačica sama pekne sadne na hniezdo
domasa
09.05.14,05:16
Ahoj mi sme chovali kacky tak ako to opisuje terezia13 len sme ich zabijali pred tym ako lm zacalo rast spodne perie.mesnej prace pri cisteni a masko bolo paradne nikdy sa nikto nestazoval
Goldenraven
14.05.14,19:26
Z mojej osobnej skúsensoti môžem potvrdiť že aj neštopkané kačice majú jemné a lahodné meso.Závisí však aj na tom či im dávate zmesku-teda zmes vysokovýživného krmiva-kombinácia živočíšno chemickích prvkov, proste zmeska.Ak majú zmesku rastú najrýchlešie.Z obilnín má hlavne kukurica največší obsah tukov, konzumáciou kukurice si teda kačice vytvárajú tukové zásoby.Pre Vás to znamená isté množstvo kačacej masti, podla množstva kukurice ktoré im dávate.Iné obilniny obsahujú aj minerály a vitamíny.A pastva je najjednoduchší spôsob výkrmu, čo však znamená aj najpomalší, ale dajú sa aj tu dosiahnuť uspokojujúce výsledky.V zime samozrejme je nutné dokrmovanie.Osobne dokrmujem s kukuričným šrotom, či kukuricou.Kukuričný šrot je rozdrvená kukurica na kuk. krupicu, či múku.Toto milujú a v zime zahreje!!! :-D
Mária27
14.05.14,19:37
záleží aj od plemena