Lukáš 142
27.04.14,15:45
Ahojte. potreboval by som poradiť ako vybrať filter z práčky Whirlpool AWT 5100. Podla popisu/príručky by mal byt v jednom kuse, podobný ako je na tejto fotke, ale ja keď otvorím ten uzáver, tak v jednom kuse nie je, a je tam ďalšia šedá časť, ktorá mi nejde vybrať ani odtočiť. Neviem si už rady, tak budem vďačný za každú radu, pretože práčka zo spodu trochu tečie a nechce brať z násypky aviváž a prášok nezoberie celý. Vopred ďakujem za rady.
misoft
27.04.14,13:48
Ten uzáver sa musí vyskrutkovať - ak si ho vytiahol nasilu, skús s ním pootočiť. Inak je to výstupný filter pred čerpadlom.
Lukáš 142
27.04.14,13:55
Ak myslíš ten uzáver na obrázku 1/3, tak ten som otáčaním vybral, keď myslíš ten šedý, že v strede na obrázku 2/3 by bola skrutka, tak som skúšal vytiahnuť tú zátku alebo čo to je aby som sa dostal ku skrutke, aj kombinačkami som skúšal ale nešlo to.
misoft
27.04.14,13:59
Ak myslíš ten uzáver na obrázku 1/3, tak ten som otáčaním vybral, keď myslíš ten šedý, že v strede na obrázku 2/3 by bola skrutka, tak som skúšal vytiahnuť tú zátku alebo čo to je aby som sa dostal ku skrutke, aj kombinačkami som skúšal ale nešlo to.
To by mal byť jeden diel. Tá zátka sa odskrutkuje a ten diel by mal vypadnúť sám. Istotne je tam zatuhnutý.
Pozriem sa na svoj.
avalik
27.04.14,14:03
asi si urval ten drziak z uzaveru

http://snag.gy/HCAln.jpg
Lukáš 142
27.04.14,14:05
No aj mne to nešlo do hlavy, že prečo sú to dva diely, ale inak nechápem, prečo na tom šedom diely sú tri zarážky, ako keby na šroubovák, aby sa to odtočilo, ale ani to mi nešlo a jednu som zlomil
misoft
27.04.14,14:05
Máš pravdu - avalik - urval to. Je to zátka spojená s filtrom. Cca 3 otočky doľava a vyskrutkuje sa a vytiahne sa celý kus.
Ešte jeden pokus - skúsiť zátku späť nasadiť a pri opätovnom odskrutkovaní ju pritláčať smerom do vnútra práčky, možno to uvoľní ten vnútorný diel.
Lukáš 142
27.04.14,14:10
asi si urval ten drziak z uzaveru[/IMG]
No ten uzáver z druhej strany vyzerá takto, takže držiak tam nemohol byť.
misoft
27.04.14,14:20
Pozri sa na svoj obr. 3 - tebe chýba ten čierny kus, ktorý spojoval zátku s filtrom...... a tiež sa mi nezdá, ako keby to nebol originál....skôr nejaká náhrada....
Lukáš 142
27.04.14,14:23
Máš pravdu - avalik - urval to. Je to zátka spojená s filtrom. Cca 3 otočky doľava a vyskrutkuje sa a vytiahne sa celý kus.
Ešte jeden pokus - skúsiť zátku späť nasadiť a pri opätovnom odskrutkovaní ju pritláčať smerom do vnútra práčky, možno to uvoľní ten vnútorný diel.
Takže mal si pravdu v tom, že je to jeden kus, teraz som si všimol, že ten kryt v strede držal ten druhý kus pohromade, asi tým, že sa pravidelne nečistil, tak ten druhý kus je tam zatuhnutý. Inak, keď som teraz posledný čas sa to pokúšal vybrať, tak pri tom odskrutkovaní úzáveru je vždy počuť taký zvuk, také puknutie, tak to bude asi to, ako sa vždy tie dva kusy od seba oddelujú, keďže ten zatuhnutý kus nedokáže ten prvý vytlačiť von. A dnes som tomu ešte dopomohol ja tými kombináčkami, keď som sa snažil vybrať ten šedý kus a vyhlodal som tie západky.
avalik
27.04.14,14:23
asi si urval ten drziak z uzaveru[/IMG]
No ten uzáver z druhej strany vyzerá takto, takže držiak tam nemohol byť.

no to je ten drziak - po okrajoch to bolo asi prilepene - a to co ti tam ostalo je tesnenie

ja by som to skusila prilepit v dtrede a na obvode sekubdovym lepidlom a po zaschnuti vytacat dolava ako pisu v navode - pripadne to tesnenie vyrezat, vykrutit a zavolat do servisu a objednat novy uzaver
Lukáš 142
27.04.14,14:25
Pozri sa na svoj obr. 3 - tebe chýba ten čierny kus, ktorý spojoval zátku s filtrom...... a tiež sa mi nezdá, ako keby to nebol originál....skôr nejaká náhrada....
Ten tretí obrázok je z vyhladávania na googli, to nie je ten kus z AWT 5100. To bol len príklad ako by mal byt ten filter ako jeden kus
misoft
27.04.14,14:30
Pozri sa na svoj obr. 3 - tebe chýba ten čierny kus, ktorý spojoval zátku s filtrom...... a tiež sa mi nezdá, ako keby to nebol originál....skôr nejaká náhrada....
Ten tretí obrázok je z vyhladávania na googli, to nie je ten kus z AWT 5100. To bol len príklad ako by mal byt ten filter ako jeden kus
To beriem :D - pretože ja mám ako ten na obr.3.
Lukáš 142
27.04.14,14:32
A včul čo, keď som tie západky urval kombináčkami, sice ani bez urvania to nešlo vytiahnuť, ale teraz neviem ako to vytiahnúť, či nasilu kombináčkami, potom filter vyčistiť, vsunúť druhý kus, potom zavrieť zatočením prvého a bude to aspoň vyčistené a dokúpiť nový filter v celosti. Ale najhoršie je, že ani kombináčkami sa mi to nedarilo vybrať predtým.

edit: nie sú urvané, chvala bohu, ale vzdy sa mi to oddeluje, teraz som to skúšal, a cítim, že keď otáčam uzáverom, tak sa to oddeluje :-(, ako to vybrať neviem.