paulinak
27.04.14,20:32
dobrý deň, súrne potrebujem pomoc!
tohto roku v auguste odlietam do Kanady na výmenný študijný pobyt. bolo potrebné vypísať niekoľko dokumentov, z ktorých jeden sa týkal potvrdenia pravosti podpisov. informácie v tomto dokumente vypisovala moja "náhradná" kanadská matka, avšak urobila chybu v dátume. tú chybu sme si s rodičmi nevšimli, no ten papier sme odniesli k notárovi na potvrdenie. ten to bez problémov potvrdil, avšak až doma sme prišli na to, že je chyba v mojom dátume narodenia. namiesto 21 tam bolo 27, tak to moja mamina prepísala. otázka teda je - je takýto dokument stále platný? pretože je právoplatne potvrdený notárom, akurát že je tam prepísané jedno číslo v dátume.. dokument sa týka len potvrdenia pravosti podpisov, ničoho iného.
veľmi pekne ďakujem za pomoc.
Bednarova J
28.04.14,11:12
Akurat len, ze sa dokument tyka overenia pravosti podpisu XY, bytom....., nar. 27.x.19xx a po redigovani maminou je to podpis XY, bytom ......., nar. 21.x.19xx. Mozete sa spoliehat na to, ze si to nikto nevsimne. Taketo zasahy do uradnej listiny vsak nie su pravne akceptovatelne.
bodliak
28.04.14,11:15
Ja mám menovca, ktorý sa narodil len o jeden deň skôr ako ja. Takže nasťahuje sa ku mne a prepis čísielka v dátume z toho spraví úplne inú osobu.
doktor23
28.04.14,21:14
A to je taký problém tú listinu vypísať ešte raz, dať si ešte raz osvedčiť podpis a bude všetko ok?