peter007
05.04.06,19:58
S klientami máme podpísané zmluvy na názov "IRIS software" ale zmenili sme obchodny nazov na IRISOFT. Idem robit zmeny v zmluvach a rad by som sa spytal ci to robim spravne.

Staci iba spisat dodatok k zmluve s uvedenim zmluvnych stran a s jedinou vetou: "Názov „IRIS software, s.r.o.“ sa v celej zmluve nahrádza názvom „IRISOFT, s.r.o.“.? Staci to?

Moc dakujem za pomoc.
Zita5
05.04.06,18:04
S klientami máme podpísané zmluvy na názov "IRIS software" ale zmenili sme obchodny nazov na IRISOFT. Idem robit zmeny v zmluvach a rad by som sa spytal ci to robim spravne.

Staci iba spisat dodatok k zmluve s uvedenim zmluvnych stran a s jedinou vetou: "Názov „IRIS software, s.r.o.“ sa v celej zmluve nahrádza názvom „IRISOFT, s.r.o.“.? Staci to?

Moc dakujem za pomoc.



Ja by som vypracovala dodatok č..... k uzatvorenej zmluve .....medzi zmluvnými stranami/vypísať/ ........v texte by som uviedla , že tento
dodatok č.... mení a upravuje dodávateľa...z ....... na ...........
poprípade všetky body , v ktorom je uvedený dodávateľ služby ....alebo určitého produktu .
rada
05.04.06,18:43
Zmena obchodného mena neznamená zmenu právnej subjektivity obchodnej spoločnosti. Zjednodušene povedané, na právne vzťahy, do ktorých spoločnosť vstúpila, nemá právny vplyv zmena jej obchodného mena. To neplatí prirodzene v prípadoch, kedy zmluva priamo stanovuje povinnosť zmluvných strán oznámiť druhej zmluvnej strane takúto zmenu a nesplnenie takejto povinnosti zmluva sankcionuje.
peter007
05.04.06,19:10
Zmena obchodného mena neznamená zmenu právnej subjektivity obchodnej spoločnosti. Zjednodušene povedané, na právne vzťahy, do ktorých spoločnosť vstúpila, nemá právny vplyv zmena jej obchodného mena. To neplatí prirodzene v prípadoch, kedy zmluva priamo stanovuje povinnosť zmluvných strán oznámiť druhej zmluvnej strane takúto zmenu a nesplnenie takejto povinnosti zmluva sankcionuje.

To znamena ze ani Dodatok nemusi byt a nechat zmluvu ako je? A nic nemusim robit? V zmluve nemame povinnost oznamit zmenu obchodneho mena.

Moc dakujem za pomoc!
ajobs
05.04.06,22:25
To znamena ze ani Dodatok nemusi byt a nechat zmluvu ako je? A nic nemusim robit? V zmluve nemame povinnost oznamit zmenu obchodneho mena.

Moc dakujem za pomoc!

Presne tak, nemusíš tie zmeny robiť iba z dôvodu zmeny obchodného mena.
filka
21.04.06,07:59
Ja by som mala otázku ohľadom zmeny obchodného mena-treba oznámiť úradom (napr. na kataster a pod.) zmenu OM?Pretože stále nám napr.vystavujú výpis z LV na staré OM?
Malo by sa to riešiť nejakou žiadosťou+doložiť dokumenty potvrdzujúce zmenu OM?
Nemáte niekto s týmto skúsenosť?
peter007
04.05.06,20:37
Ja by som mala otázku ohľadom zmeny obchodného mena-treba oznámiť úradom (napr. na kataster a pod.) zmenu OM?Pretože stále nám napr.vystavujú výpis z LV na staré OM?
Malo by sa to riešiť nejakou žiadosťou+doložiť dokumenty potvrdzujúce zmenu OM?
Nemáte niekto s týmto skúsenosť?

Samozrejme treba na VSETKYCH uradoch nahlasit zmenu obchodneho mena. Ak sa jedna o SRO treba aj zvolat valnu hromadu/zapisnica/ziadost o zmenu zapisu do ORSR, nanovo kopie Spolocenskej zmluvy. Zahlasit na Socialnu, zdravotnu poistovu, na obvodny urad aby zmenili nazov, do banky, vsetkym partnerom uplne vsade. S tym suvisia prislusne poplatky, najvacsie na ORSR (1500) a Zivnost (200?).

Robil som to pred dvoma mesiacmi, rad by som Ti poslal vsetky podklady ak treba.

p.