freelancerko
28.04.14,11:28
Ahojte,
mam otazku. Predal som auto, dnes som ho bol odhlasit na DI a do originalneho velkeho TP policajti dopisali ze auto je odhlasene na taku a taku osobu.



Na druhej strane ziadosti som vyplnil meno noveho majitela s tel. cislom a emailom. Mal som za to, ze budu moj povodny TP posielat novemu majitelovi. Oni mi ho vsak vratili a ked som sa ich spytal co s nim mam robit tak ma poslali prec bez akehokolvek vysvetlenia. Tj. nedostal som odpoved na to, ci novemu majitelovi pride domov postou z DI novy velky TP alebo nie.

Docital som sa totiz ze novy majitel potrebuje na prihlasenie vozidla velky TP so zapisom odhlasenia.
Chapem to teda spravne, ze DI novemu majitelovi nic nebude posielat a povodny velky TP so zapisom odhlasenia mu mam poskytnut ja?


Dakujem za rady.
Žabinka
28.04.14,09:34
Chápeš to úplne správne.. Poslať odhlásený TP musíš novému majiteľovi ty, ale nezabudni si ho predtým odfotiť, aby si si mohol odhlásiť PZP, ak si tak ešte neurobil..
freelancerko
28.04.14,09:36
PZP som uz odhlasil. Dakujem pekne za info.
emma01
11.08.15,05:49
Dobrý deň,

prosím o radu. Predávam auto do iného okresu a vo štvrtok (v piatok to nie je možné) sa ho chystám ísť odhlásiť na DI. Nový majiteľ si auto príde prevziať v sobotu. Môžem autom ešte v piatok jazdiť, keďže už bude odhlásené, ale PZP bude ešte stále platné a všetky doklady k autu budem ešte mať?

Vopred ďakujem za odpoveď na zrejme hlúpu otázku, ale v týchto veciach som totálna blondína.
wirgi
11.08.15,05:55
môžeš
emma01
11.08.15,06:10
Ďakujem za rýchlu odpoveď. A pri prípadnej kontrole policajtom ukážem aj doklad o odhlásení - nebudú namietať, že jazdím na odhlásenom aute? :)
dmc
11.08.15,06:24
Auto nieje oficialne odhlasene. Je to iba "Avízo" o tom ze bude zmena drzitela/majitela. V podstate sa v systeme uvolní Vase vozidlo - a je mozne vykonat v novom okrese zmenu vozidla. Bez tohoto "avíza" sa vozidlo na novom okrese neda zaevidovat na noveho majitela. Az do momentu pokial si novy majitel neprihlasi vozidlo vo svojom okrese na svoje meno mozete toto "Avízo" zmeny majitela zrusit (myslim ze 6 € poplatok)