gorny
28.04.14,12:41
Firma s.r.o. v rámci sociálnej politiky uvažuje, že zakúpi do jednej miestnosti ping-pongový stôl, bežiaci pás, činky... Zamestnanci vykonávajú duševnú prácu a zamestnávateľ im chce poskytnúť takýto benefit - polhodinový aktívny fyzický relax počas pracovnej doby. Existuje nejaký spôsob, ako si zamestnávateľ môže dať uvedené predmety do nákladov?
Vopred ďakujem za odpovede.
Tweety
28.04.14,10:50
Takéto vecí sa hradia zo SF.
matqo
28.04.14,11:05
slovami mojho znameho - "do nakladov mozes zaradit cokolvek, otazne je ci si to budes vediet obhajit pri pripadnej kontrole z danoveho".

viem si predstavit aj pripad ze by si to dal klasicky do nakladov - dat si dokopy podklady k tomu ze podobne odreagovanie podporuje nasledny vykon a pri troske stastia by si to obhajil s tym ze to je naklad ktory ti pomohol zvysit efektivitu a teda zisk a obrat (ak by si ukazal realne cisla tak by proti tomu imo danovaci nemali moc co povedat).

pripadne by sa to dalo zaobalit v zmysle "tento klient je z oblasti sportu a v jeho ziskani nam pomohlo prave to ze bol u nas na exkurzii pri ktorej ho nadchlo ze zijeme podobnym stylom ako on - ziskali sme tak sympatie a dostali zakazku".

otazne je vzdy len to, ako to zoberie konkretny uradnik na kontrole - a teda ci by si vedel padne argumentovat.

sam by som to ale asi skusil skor cez socialny fond, alebo nieco podobne - nie vsetko musi byt nutne v nakladoch.
gorny
28.04.14,11:15
Ďakujem za odpovede Tweety, matqo. Najčistejšie to teda bude cez SF alebo vytvoriť nedaňovú 527.
Tweety
28.04.14,11:17
Dala by som to na 528.
gorny
28.04.14,14:01
To je dobrý postreh, máte pravdu Tweety.