jancibakanci
28.04.14,16:08
Nedostali sme sudne rozhodnutie o exekucii , v podstate sme to s manzelkou platili po dohode s exekutorom , ziadne sudne papiere ani nic podobne sme nedostali, teraz som pisal ex aby nam oznamil kolko este treba zaplatit, lebo sme mysleli že je to už dávno splatene a skoro som odpadol, z dlžnej sumy 75 eur , su trovy sudneho konania ,pravneho zastupenia, pravneho zastupenia pri exekuciii a uroky z omeskania dokopy 250 eur, čiže spolu 325 eur, a ostava mi zaplatit este 100 eur, no ale preco ja mam platit exekutorovi sudne a ine poplatky ked smee sa s nim dohodli o splatkach a nemam ziaden doklad zo sudu ze enjaky vlastne bol, co mam teraz robit, mozem poziadat sud ,vlastne ani neviem ktory sud tak rozhodol, o odpustenie tej ciastky 100 eur ked teraz nemam robotu , pokial sa dozviem aky sud o tom rozhodol . Myslim si ze exekutor si sam tieto ciastky vymyslel lebo ked som s nim naposledy pred rokom telefonoval bavili sme sa o nejakej ciastke 140 eur tusim. Teda moja otazka znie moze exekutor ziadat trovy (všetky) pokial neprebehol sud, mozno aj prebehol len ja o tom neviem,dakujem moc mi pomozete
Bednarova J
28.04.14,14:11
Sudne rozhodnutie o exekucii je poverenie exekutora, ktore sa dorucuje iba jemu ....a potom rozhodnutia sudu - exekucneho v exekucnom konani napr. o zastaveni exe o odklade exe o vyluceni majetku z exe a pod. Povinny sa o exekucii dozvie okamihom, ked ma zablokovany majetok, pripadne uradnou cestou dorucenim upovedomenia o zacati exekucie , ktore vydava sudny exekutor.
jancibakanci
28.04.14,14:18
Ani rozhodnutie sudu sme nedostali, on nam napisal teda ex. ze mame dlh u firmy ktoru zastupuje 75 eur , po par mesiacoch sme sa dohodli o splatkach , teraz po roku mi pride ze mam platit za trovy iktore ani neviem ze prebehli . Inak dakujem za odpoved
Bednarova J
28.04.14,14:25
poziadajte exekutora o vyuctovanie exekucie, Aj tak neviem ake rozhodnutie mate na mysli.
jancibakanci
28.04.14,14:29
prave to mi dnes poslal, no nejake rozhodnutie o exekucii akekolvek, ja nemam ziadne rozhodnutie,my sme sa dohodli na pslatkach ked poslal vyzvu na zaplatenie 75 eur , dohodli sme sa na splatkach po 20 eur , davali sme kazdy mesiac a uz sa zdalo nam ze je uz aj na vyse zapaltene ,tak sme volali nech posle vyuctovanie a tam stoji vsetky tie trovyy a omeskanie , ostali sme v soku lebo zo sudu ani od neho nemame nic o zacati exekucie
jancibakanci
28.04.14,14:48
Mne ide hlavne o to že keby ze vidim nejaky doklad od neho alebo zo sudu , o vyskach popaltkov a tak dalej , v momente podam namietku a odpustenie trov , nakolko som bol v tej d obe nezamestnany, a takto ked som to videl teraz tak koniec, teraz je uz neskoro ziadat o odpustenie ? alebo? Este raz dakujem
misoft
28.04.14,17:28
Aby bolo jasné - vy ste na súde ani byť nemuseli. Firma (asi tá, ktorej ste dlhovali) jednoducho zistila, že neplatíte, podala na súde žiadosť o vydanie platobného rozkazu a začatie exekúcie - a to sú určité poplatky, ďalej si svoje náklady uplatňuje i exekútor - i keď ste sa dohodli na splátkach (ale či s tým súhlasil oprávnený - to nevieme, lebo ten s tým musí súhlasiť).
jancibakanci
28.04.14,17:37
nie pisal exekutor ze mame dlh a ci ho sme schopny zapaltit, ja som navrhol na splatky po 20 eur , dobre poslal šeky ,nič ine a teraz sa dozviem, že prebehol sud , ktory vydal platobny rozkaz abo co, lebo ani neviem co vydal ked ja som o nicom nevedel, ja reku to bude vybavene spaltkami ale náie ze z dlznej sumy 75 eur mam zaplatit 250 eur bez tohy aby som dostal nejaky papier ci uz zo sudu na moje meno doporucene, alebo od neho, ja totiž nemám nič, jedine telefonicky sme ssa dohodli na pslatkach a on poslal tie šeky