daja
05.04.06,21:04
Ahoj poraďáci, prosím poraďte. Práve som zistila, že som dala k DP zlé výkazy - súvahu a výkaz ziskov a strát. Ide o to, že tam mám zisk pred zdanením. (zabudla som zaúčtovať daň 591/341). Čo s tým? Mám podať tieto výkazy ešte raz? Alebo čo mi poradíte.
A ešte by som mala otázku k dani z úrokov v banke. Tie sa účtujú na výpise 341/221. A kedy sa robí predpis tejto dane (591/341) - ku koncu roka alebo ....? Ďakujem za rady.
KvetkaK
05.04.06,19:07
Ja by som Ti radila urobit opravne vykazy. A ku zrazkovej dani z urokov, uctuje sa ako pises 341/221. Predpis 591/341 sa robi na konci roka vtedy, ked ju odcitavas od danovej povinnosti, musi sa Ti vynulovat a aj ked Ti vyjde preplatok tak ju vynulujes tymto predpisom.
ANNAP
05.04.06,19:42
Ja účtujem daň z úroku ktorý zráža banka 341A/221 a pri daňovom priznaní si vypočítam daň, zaúčtujem 591/341A a uhradené preddavky + daň z úroku ktorý zráža banka preúčtujem 341 A /341A a zostane mi 341 s analytikou podĺa
môjho rozdelenia /buď mám zaplatiť alebo mi vrátia/ Riešim to len analytikou.
KEJKA
05.04.06,20:38
Ahoj poraďáci, prosím poraďte. Práve som zistila, že som dala k DP zlé výkazy - súvahu a výkaz ziskov a strát. Ide o to, že tam mám zisk pred zdanením. (zabudla som zaúčtovať daň 591/341). Čo s tým? Mám podať tieto výkazy ešte raz? Alebo čo mi poradíte.
A ešte by som mala otázku k dani z úrokov v banke. Tie sa účtujú na výpise 341/221. A kedy sa robí predpis tejto dane (591/341) - ku koncu roka alebo ....? Ďakujem za rady.
predpis k dani z úroko v banke nerobíš. Účtuješ len tak ako si napísala - to je preddavok na splatnú daň.
A kedže si zabudla zaúčtovať daň, vráť sa do starého roka zaúčtuj daň 591/341, urob správne výkazy a znova preklop obdobie - zatvor 2005 a znovuotvor rok 2006.
Výkazy sú už NIE opravné ale DODATOČNÉ, ale tuším sa to už nevyznačuje.
Počkaj na VZ, ked schvália uzávierku, tak dátum konania VZ napíš na výkazy do kolonky schválená. Tieto nové - opravené. No a pošli ich na DU, lebo sa líšia od tých pôvodných. Prípadne aj so sprievodným listom. A takisto do Zb. listín, tie staré už nikde nedávaj.
daja
06.04.06,16:47
Ďakujem Vám všetkým za odpovede, dnes som sa k počítaču akosi nemohla dostať až teraz večer. Ešte raz ďakujem.