Ailise
28.04.14,17:36
Ahoj,
chcem sa spýtať, či neviete náhodou niekto, kde by som v Bratislave mohla zohnať tento sukulent? Bryophyllum daigremontianum - púčikovec vrúbkovaný.

Pestovala som ich kedysi niekoľko rokov a teraz po čase by som si ho znovu chcela kúpiť, prešla som pár kvetinárstiev, ale akosi ho neviem nájsť...

EDIT: Ešte doplním... Po novom sa volá Kalanchoe daigremontiana.

Nepotrebujem celú rastlinku, stačili by mi 1-3 tie ešte nezakorenené maličké, ktoré jej vyrastajú na okrajoch listov

A tu je obrázok:

http://flowersathome.org/pic/02.12.2010_56.jpg
Katy a R
28.04.14,15:43
ak nenájdeš v kvetinárstve .. pozri hocikde v školách, inštitúciách.. prípadne na návšteve ;) - a vezmi si z listov po okrajoch zopár tých minirastliniek. určite sa ti príjmu (je to nezmar) :)
buchač
28.04.14,15:50
Ailise
01.05.14,12:12
Ďakujem, to je super nápad, viem že tie maličké sa vedia ujať veľmi ľahko. Ale mne by skôr pomohlo, keby niekto takú rastlinku s maličkými mal, alebo o nejakom mieste, kde sa nachádza vedel. Predsa len chodiť po školách a pod. mi príde trochu blbé.
Ailise
01.05.14,12:24
Pretože cestovať niekam sa mi kvôli tomu zas nechce a objednávanie z netu tiež nemám moc rada z viacerých dôvodov.
buchač
16.05.14,13:55
Aj by som Ti poslal ......

Ale to je ako keby si z netu objednávala ....;)


Takže potom ništ ......a po Blaváckych kvetinárstvach alebo záhradnickych obchodoch chodiť ja predsa chodiť nebudem ....:D :D :D