porada2014
28.04.14,19:09
Dobry den,

chcem Vas poprosit o radu s nasledujucim problemom. Dnes som sa dozvedel nasledovne (bol som dlhsi cas sluzobne mimo ...):

Sucastou RD je vstavana garaz z cca 60 cm prevysenim nad terenom. Tzn. je z nej zjazd priamo na cestu. Vsetko je tam uz minimalne 20 rokov. Medzi koncom zjazdu a cestou je asi 50 cm. Je to vedlajsia cesta je v obci. Hned za nou bola doteraz travnata plocha, kde idu robit dost nestandardne rieseny chodnik a obrubnik. Cele je to zhruba v tvare:
RD | vyjazd z garaze | 50 cm trava | cesta siroka cca 2,5 m | po novom tu bude 50 cm travy | obrubnik | korou vysypany priestor o sirke cca 1,2 m spolu s krami | chodnik
Problem je v tom, ze tym padom budem mat dost problematicky vjazd do RD. Je celkom realne, ze bez toho aby som vysiel na ten prvy obrubnik a presiel kolesami cez tu vysypanu koru, tak sa do garaze ani nedostanem. Tym samozrejme jednak nicim ten priestor a v nemalej miere aj auto (kolesa, napravy ...).

Zajtra uz zacinaju realizaciu a stavebnici vobec neberu do uvahy moj nazor na vec.
Nikto ma predtym s nicim takymto neoboznamil a nic som nepodpisoval. Ziadna vyzva na vyjadrenie neprisla.

Da sa prosim s tym nieco robit ? Napadnut to nejako ? Kolko by takyto opravny prostiedok pripadne stal ?
Aby sa to trebars aj nejako dodatocne dalo zmenit tak, aby som nemal nepristupny vjazd do garaze.
Pripadne ak viete pomoct, kludne mi piste aj na mail: porada2014@centrum.sk

velmi pekne dakujem za radu.
Jozef
misoft
28.04.14,17:23
Predpokladám, že cesta ostane široká tých 2,5m - teda pre výjazd a vjazd do garáže dostatok priestoru.
A pochybujem, že tvoje vozidlo má polomer otáčania 5m - do 2,5 m polomer je bežný - inak si môžeš upraviť aj SVOJ vjazd - rozšíriť.
Okrem toho - teraz je neskoro namietať, keď sa už ide stavať - mal si ty (alebo tebou poverená osoba) namietať ako účastník stavebného konania.
porada2014
28.04.14,17:54
Moj polomer je 5,3 metra. Keby to nebol najazd do garaze - to prevysenie cca 60 cm je to v pohode. Ale z cesty idem do garaze "dokopca" a to nemam sancu vytocit. Ano existuju "riesenia" ako sa s tym vysporiadat, ale stacilo by, keby to posunuli tie obrubniky, resp. chodnik. Ostava za chodnikom este 10 metrov plochy - travy, cize miesto je a bol by ten chodnik aj rovnejsi - nekopiroval tak blbo cestu. Co uz, este je sanca, ze nedodrzia normy pre cestne komunikacie :-).
misoft
28.04.14,17:56
Norma pre jeden jazdný pruh je 3 metre! Takže ak by dali 2,5m - už je norma porušená. Pre obojsmernú komunikáciu je šírka 6m - pre účelové komunikácie 4-5m.
porada2014
28.04.14,18:03
jj, presne v toto dufam aj ja, plus ze obrubnik musi byt nad 50cm. Pritom by stacilo, keby ta projektantantka aj rozmyslala. Keby sa tam bola OSOBNE pozriet, videla by, ze naprojektovala blbost.
Dik moc za info a radu.
Inak nevies prosim nahodou, ako sa robi taketo dodatocne napadnutie ? Teda ci to ma nejaku formu / tlacivo ? Resp. ako sa to presne "vola", aby som si to pripadne vyhladal. Fakt dik moc.
Ing. Ľubomír Janoška
29.04.14,07:52
Obnova konania, § 62 Správneho poriadku (z. 71/1967 Zb.)

(1) Konanie pred správnym orgánom ukončené rozhodnutím, ktoré je právoplatné, sa na návrh účastníka konania obnoví, ak
a) vyšli najavo nové skutočnosti alebo dôkazy, ktoré mohli mať podstatný vplyv na rozhodnutie a nemohli sa v konaní uplatniť bez zavinenia účastníka konania
...
e) rozhodnutie sa opiera o dôkazy, ktoré sa ukázali ako nepravdivé