pepele
28.04.14,21:21
Riskujem tym nieco ?


Sporak bol povodne na zemny plyn, ale povodne trysky nemam.


Pokial musim zohnat trysky, su typizovane, alebo musim zohnat od daneho vyrobcu ?
willma
28.04.14,19:41
k sporákom sa štandarne pridávajú práve trysky na PB. Choď na stránky výrobcu a tam popozeraj, či nemajú náhradné na zemný plyn. Keďže sú rozdielne, tak asi nejaký význam výmena trysiek má.
pepele
28.04.14,19:55
Vysvetlim situaciu:

1. Sporak som kupil z ruky. Dnes. Chlap povodne trysky ma ZP nema.

2. Vyrobca je Monta Banska Bystrica. Dnes neexistuje. Kde zozeniem trysky ?

3. Viem ze to ma vyznam, ale predpokladam, ze to ovplyvni len vykon. To by mi nevadilo. Pytal som sa prave preto specificky na otazku bezpecnosti.
robo197
28.04.14,20:26
Ak dobre viem,z PB na zemny plyn sa da prerobit, treba vyvrtat o trošku vecsie diery na trysiek.
willma
28.04.14,20:39
najmúdrejšie by bolo ísť priamo do predajne s plynospotrebičmi, prípadne sa nakontaktovať na majstra plynára - s plynom nie je sranda
buchač
28.04.14,20:40
pepele (Dnes 22:55) Vysvetlim situaciu:

1. Sporak som kupil z ruky. Dnes. Chlap povodne trysky ma ZP nema.
2. Vyrobca je Monta Banska Bystrica. Dnes neexistuje. Kde zozeniem trysky ?

3. Viem ze to ma vyznam, ale predpokladam, ze to ovplyvni len vykon. To by mi nevadilo. Pytal som sa prave preto specificky na otazku bezpecnosti.


Blbosť , lebo existuje http://plyn-monta.sk/
Blbosť , lebo Monta nie je výrobca . Monta je niečo iné - preštuduj si radšej ...
Náhradných dielov do bludu ...
https://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=trysky+na+spor%C3%A1k&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest



robo197 (Dnes 23:26) Ak dobre viem,z PB na zemny plyn sa da prerobit, treba vyvrtat o trošku vecsie diery na trysiek.


Hm ...prevrtanie nie je problém ....

Problém nastane , ak drbne plyn .
Poisťovňa dá ruky od plnenia preč a ostanú oči pre plač .


Nuž ale ...risk je zisk .
Prevrtané trysky - úspora pár éčiek .
Drbnutie plynu - škody za desaťtisíce ...a keby sa jednalo o nejaký obytný dom , tak ešte viac .
Ak by sa takúto skutočnosť dozvedel nejaký sused , tak riskuješ ešte aj rozbitý ciferník ...teda ja by som Ti ho určite načal ...
pepele
28.04.14,20:54
Si si aj pozrel cim sa http://plyn-monta.sk/ dnes zaobera ?
- Lebo ak nie, tak Ti musim oznamit, ze gúgeľ som objavil aj ja, kratko potom, co ho založili.
- Co mi das, ked ti ukazem fotku sporaku s logom Monta ?
- "Nahradnych dielov do bludu" Ma to byt pokus o odpoved na otazku, ci su trysky typizovane, alebo musim najst totozne od daneho vyrobcu ? Lebo stale mam pocit, ze som tam kde som bol na zaciatku, len som stratil asi hodinu casu vypisovanim.

Povodne som mal jednu hlavnu otazku. Zopakujem ju:
Ak zapojim tento sporak s PB tryskami na privod ZP, bude to fungovat a bez bezpecnostneho rizika ? Otazka poistovne ma samozrejme tiez napadla. Pokial neviete odpoved, prosim usetrite ma straty casu na to co mi nepomaha.

Ubezpecujem kazdeho, ze vseobecne data som si uz vyguglil Dakujem za porozumenie.
Chobot
28.04.14,21:17
Ja mám trysky (ARDO) aj na PB aj na ZP. NA PB majú podľa veľkosti horákov 0,4 ; 0,6 a 0,8 mm, a na ZP majú priemer 0,7 ; 0,9 a 1,2 mm. Takže buď si ich prevŕtaš, alebo inou možnosťou je zavolať do niektorého servisu či opravárovi domácich spotrebičov, tam by mohli mať náhradné trysky.

Osobne by som neriskoval vŕtanie, radšej by som investoval nejakých 10 - 15 EUR na nové trysky. Tie mnou uvedené rozmery ber len orientačne, na stotiny mm to neviem odmerať.

http://www.rhgaz.sk/sporaky-plynove/trysky-na-pb-st-typ/

Alebo sa spýtaj tu:

http://www.elektronixshop.sk/produkty/kategoria/nahradne-diely/sporaky---nd/trysky/
bodliak
28.04.14,21:20
Nebudú mať dostatočný výkon. Najväčší horák pôjde ako prostredný a najmenší asi vôbec. Neúplný plameň, zhasínajúci plameň. Ak máš termopoistku, možno ani nezapáliš.
buchač
29.04.14,03:45
Fíííha .................

Ty si iný člen ....
Ty si Google objavil ???...nuž aj hej , ale až potom , keď som ho ja vymyslel ...

CITUJEM :
Co mi das, ked ti ukazem fotku sporaku s logom Monta ?
- "Nahradnych dielov do bludu" Ma to byt pokus o odpoved na otazku, ci su trysky typizovane, alebo musim najst totozne od daneho vyrobcu ? Lebo stale mam pocit, ze som tam kde som bol na zaciatku, len som stratil asi hodinu casu vypisovanim.

ODPOVEDÁM :
Tak toto ma doslovne dorazilo !!!!!!

Čo Ti dám ,ak mi ukážeš fotku sporáku ???
Ak by si bol po ruke , tak asi aj po hube .

Pokus o odpoveď ???
Kua , mám pocit , že tu asi kurence musia padať do huby ...to aby zadávateľ nestratil čas vypisovaním ...

P.S.:
Očuj , nemám Ti poslať svojho kámoša ???
Prevrtá , namontuje , odskúša ...kávu Ti urobí ...
babka - ježibabka
29.04.14,04:31
Neriskuj. Určite si nájdi firnu na montáž plynových spotrebičov a oni ti namontujú trysky aké tam majú byť. Tých pár eur ti za to riziko nestojí.
Emka Roman
29.04.14,04:58
Ak vieš aké trysky dať, tak je to OK

Ak nevieš, nepýtaj sa tu somariny, ale hľadaj plynára

PS
Ono to má na tenže tepelný výkon iné trysky
pepele
29.04.14,08:14
@ buchac: Ked ti dokazem ze Monta BB je zbankrotovany vyrobca sporakov tak mi das po hube ? Haha.. Takto to robis vzdy ked ti dojdu argumenty ? Ukazujes ze mas komplexy zo skolky, ked ta bili velki chlapci a teraz si hovoris buchac za to ze spavas v posilovni ... A nemas ty aj vyholenu hlavu ?
Pozdravuj dozorcu, ked ta konecne zatvoria.
Emka Roman
29.04.14,08:24
Zle prevŕta a bude "srandy" a "srandy" - až sa z toho posranduje = po.ere
buchač
29.04.14,08:29
Mne Ty radšej nič nedokazuj ...
Mne nemusíš ...Tvoje poznámky ,ktoré sú úplne od veci , samé vravia o Tvojej neschopnosti .

Miesto vysedávania za PC si mohol mať sporák už dávno v poriadku .

Ešte dodám , čo si asi úplne nepochopil ....totálne si vedľa .
Že má Tvoj sporár logo Monte , to ešte neznamená , že ho hentá firma aj vyrobila .
Chápeš tú spojitosť fotka sporáku versus logo firmy ???
Za henten dríst by si si zaslúžil po hube ...to som mal na mysli ...

Capisci ???
willma
29.04.14,08:38
tiež som sa pozastavila nad výrobcom - som už nejaký pamätník - ale čo už - kto by ma bral vážne, keby som povedala tak jak Buchač. A to poznám rôzne typy a značky.A keďže zadávateľ na dobré rady, ktoré dostal už včera nedá, škoda rečí. Správy sú plné zásahov hasičov po montážach "odborníkov"
robo197
29.04.14,08:38
Nepísal som,že on to má robit, lebo 3 rozne trysky su tam, ale som písal možnost.

Nechaj to na odborníka, určite lepšie vie, ako len skušat.
PS A trysky sa daju kupiť, vyber ich,odnes do predajne plynospotrebiče , a ti poradia...
karner
22.01.15,19:15
Okrem navrtania musíš doštelovať množstvo vzduchu, aby si mal modrý plameň. Zavolaj plynára.
Anika61
23.01.15,12:34
Ja ako laik,ked si to precitam-konstatujem: sporak stary..prerobeny..znova prerabat...zhanat trysky..zhanat odbornika...overit ci splna bezpecnost...zivotnost diskutabilna..vynalozene prostriedky a usilie by som pouzila na novy sporak s original pripojenim na zemny plyn:-)
Chobot
23.01.15,12:57
Chudák pepele, snáď nebol ten rok bez sporáka....
Anika61
23.01.15,13:02
Ved si nemyslim,ze bol bez sporaka,ale ci mu to stoji''za to?
Anika61
23.01.15,13:31
Este mi napadlo,ked mne zapajli plyn.sporak podpisovala som cosi kde bolo,ze na zariade ni nebol mnou vykonany ziaden zasah a zariadenie je neporusene....dnes to uz neplati??