Kája.
05.04.06,22:03
Prebrala som účtovníctvo po jednej účtovníčke a zistila som, že moja predchodkyňa zaúčtovala nákup nákladného auto priamo do nákladov bez odpočtu DPH. Čo mám robiť? Je to dosť peňazí, je mi jasné, že musím podať dodatočné priznania k dani z príjmov, ale čo s DPH môžem ešte spraviť dodatočné? Ďakujem
Paula
05.04.06,20:14
Prebrala som účtovníctvo po jednej účtovníčke a zistila som, že moja predchodkyňa zaúčtovala nákup nákladného auto priamo do nákladov bez odpočtu DPH. Čo mám robiť? Je to dosť peňazí, je mi jasné, že musím podať dodatočné priznania k dani z príjmov, ale čo s DPH môžem ešte spraviť dodatočné? Ďakujem
Môžeš , predpokladám, že to nie je prastarý "omyl". Ale i tak...ako priamo do nákladov? To bolo také lacné, že sa nebude odpisovať? Uvádzaš ,že ide o nie malú sumu.
Kája.
05.04.06,20:37
Tiež nechápem ako to zaučtovala, je to priamo v nákladoch, ale ešte aj v dlhodobom majetku, to auto stálo 560 tisíc. Myslím, že dodatočnými si vypíšem pozvánku na daňovú kontrolu.
KEJKA
05.04.06,20:41
to nemusí byť vždy tak, že príde kontrola.
Ak to máš v nákladoch, tak sa ti zvýši ZD. To zn. že nebudeš pýtať daň naspäť ale budeš doplácať. Takže takýto prípad netrebA ODKLADAť.
a TO Máš V NáKLADOCH CELé AUTO A EšTE RAZ AJ ODPISY Z NEHO?
Kája.
05.04.06,20:45
Odpisy nie, v majetku ostalo v plnej cene. On bol vo vysokej strate, takže to nebude až také kritické, je nejaký termín dokedy môžem podať najneskôr dodatočné k DPH za 1q. 2005? Teraz mám čo robiť z rokom 2006 a nie robiť spätne celé účtovníctvo odznova, myslím, že tých chýb tam bude viac.
jasa
06.04.06,02:53
dobre ranko, pripajam sa do debaty.....to su uctovnicky s rekvalifikacnym kurzom, ktore maju odvahu zobrat robit akukolvek firmu za lacny peniaz a tym znizuju hodnotu prace kvalifikovanych uctovnikov....aj ja som uz prebrala zopar takychto nekvalitnych prac.. a boli z toho hodiny prerabania...
kalkulka
06.04.06,04:16
Odpisy nie, v majetku ostalo v plnej cene. On bol vo vysokej strate, takže to nebude až také kritické, je nejaký termín dokedy môžem podať najneskôr dodatočné k DPH za 1q. 2005? Teraz mám čo robiť z rokom 2006 a nie robiť spätne celé účtovníctvo odznova, myslím, že tých chýb tam bude viac.
Dodatočné DP k DPH môžeš podať do roka podľa toho, akého zdaňovacieho obdobia sa týka. V tvojom prípade by som povedala, že lehota už uplynula, ale ak sa to týka dodanenia, tak podávame vždy, aj keď prešvihneme lehotu. Dodatočné DP by sa malo podať do mesiaca odkedy zistíš chybu.
mysimis
06.04.06,05:01
Rozhodne by som podala dodatočné DP k dph. Keď si usporiadaš rok 2006 pozri sa aj na to zaúčtovanie nákladného auta. Ak je to v Tvojich silách oprav si to, lebo tieto chyby sa Ti budú ťahať aj v ďalších rokoch. Viem to z vlastnej skúsenosti. Prebrala som si aj ja zopár takýchto účtovníctiev.
monici
06.04.06,06:20
Dodatočné DP k DPH môžeš podať do roka podľa toho, akého zdaňovacieho obdobia sa týka. V tvojom prípade by som povedala, že lehota už uplynula, ale ak sa to týka dodanenia, tak podávame vždy, aj keď prešvihneme lehotu. Dodatočné DP by sa malo podať do mesiaca odkedy zistíš chybu.

ta lehota jeden rok uz neplati. dodatocne priznanie mozes podat kedykolvek, ked prides na chybu. minuly mesiac som aj ja podavala dodatocne, dokonca za rok 2003 - volala som na du a tam mi potvrdili, ze to podat pre istotu mam a lehota uz neplati.
Kája.
06.04.06,20:51
Monika ďakujem, nebola som si istá s tou lehotou. Po štvrťročných DPH idem na tom robiť.