MattX
29.04.14,11:35
Zdravím. Mám následujúci problém. Bývam v paneláku na prízemí. Pod oknami je malá záhrada, vedľa nej je chodník a popri ňom z druhej strany miesta na parkovanie. Problém je ten, že ak sú tieto miesta obsadené (niekedy, aj keď nie sú), tak všetci automaticky parkujú pod oknami prízemných bytov. Videl som už nejaké paneláky, ktoré mali kúsok od záhradky na chodníku žltú čiaru pozdĺž celého obvodu, na ktorej sa nesmelo parkovať. Tieto paneláky sú rovnako projektované, ako ten náš (presne tie isté s tým istým parkovacím miestom). Chcel by som sa spýtať, kam dať podnet na zákaz parkovania a aké dôvody zahrnúť do tejto žiadosti.
Ďakujem Vám za Váš čas. Situácia je už neúnosná, človek nemôže ani vyvetrať a v noci je to samé vrčanie motorov, smrad a svetlá automobilov priamo do bytu.

Príklad zákazu parkovania s rovnako projektovaným panelákom:
http://goo.gl/57dMb9
buchač
29.04.14,09:42
Ty asi nemáš auto , čo ?

Mám dojem , že pri dnešnej legislatíve a pri tom malom počte parkovacích miest veľmi nepochodíš .
Ja mám iba jedno auto ...no poniektorí moji susedovci 2 - 3 ...takže zaberajú miesta až do het .
Prirátaj k tomu aj tie služobné autá , čo parkujú a máš vymalované .
...a to nespomínam , že občas sa urve na parkovisko aj dodávka ...na zabitie vtedy .

Nebolo by od veci toto dať do poriadku ...niečo na spôsob rezidentských miest = jedno auto zadarmo , zvyšok za poplatok . Služobné autá niekde odlifrovať , najlepšie na sídlo firmy ...
MattX
29.04.14,09:47
Tu ide o to, že tieto autá blokujú výhľad, keď vychádzaš z vchodu, blokujú miesto pre zásahové vozidlá (hasiči a pod.), rušia nočný kľud (denne do polnoci a od 4 rána repete)... A za činžiakom je novo-postavené parkovisko. A parkuje sa pod oknami, aj keď sú voľné parkovacie miesta. Vyskúšaj si to na týždeň.
erik555
29.04.14,09:50
co ine mozes? nakameruj, nafot a vyskusaj s tym pochodit na prislusnom urade.
viktorviktor
29.04.14,10:50
žlté čiary pred činžiakmi /v niektorých mestách sú osadené na zdôraznenie aj zákazové značky / sú dielom hasičov v spolupráci mesta a zákonov, kvôli príjazdu požiarnych vozidiel, bližšie sa dozvieš u hasičov v miestach úprav
Peggynka
29.04.14,12:26
Uvedené skús riešiť s odborom dopravy obv. úradu.To sa rieši s pripomienkami odboru dopravnej polície a hasičov(záchr.systému).