geroj22
29.04.14,14:17
Do akého riadku prehľadu ide nesprávne vyplatený daňový bonus zrazený(daňový bonus na vybratie) v ročnom zúčtovaní dane???
Tweety
29.04.14,12:18
DB sa zráža? To je akási novina :confused:
geroj22
29.04.14,12:27
z poučenia finančnej správy: Opravy chýb zavinených zamestnancom

Postup zamestnávateľa voči zamestnancovi

Ak zamestnávateľ zavinením zamestnanca:

zrazil daň v nesprávnej výške alebo nezrazil vôbec, zrazí ju dodatočne do troch rokov od konca zdaňovacieho obdobia, v ktorom došlo k nesprávnemu zdaneniu,
prizná a vyplatí daňový bonus vo vyššej sume, vyberie ho od zamestnanca zvýšením preddavku na daň alebo dane (rámci ročného zúčtovania) do troch rokov od konca zdaňovacieho obdobia, v ktorom došlo k nesprávnemu zdaneniu uplatneniu daňového bonusu.

Postup zamestnávateľa – platiteľa voči správcovi dane

Ak nemôže zamestnávateľ chyby opraviť, napr. z dôvodu, že zamestnancovi už mzdu nevypláca, nedoplatok dane vyberie správca dane – daňový úrad miestne príslušný podľa trvalého pobytu zamestnanca. Zamestnávateľ v tomto prípade zašle všetky potrebné doklady do 30 dní odo dňa, keď táto skutočnosť nastala, alebo keď ju zamestnávateľ zistil.
Dodatočne vybratú daň, dodatočne vybratý preddavok na daň, ako aj dodatočne zrazený daňový bonus odvedie správcovi dane v tom mesiaci, v ktorom bola oprava chyby vykonaná. Uvedené sumy zahrnie aj do správcovi dane predkladaného tlačiva Prehľad v príslušnom mesiaci, v ktorom boli sumy skutočne zrazené.

Zamestnávateľ neopravuje pôvodný prehľad za mesiac, v ktorom bola daň (preddavok na daň) nesprávne zrazená, ale opravy chýb zahrnie do Prehľadu za mesiac, v ktorom tieto chyby opravil.
Mila123
29.04.14,12:34
nárok na DB dávaš na r. č. 10
a vyplatený DB dávaš na r. 11
tým, že bude r. 11 vyšší v tvojom prípade, budeš zrážať, resp. ho zraziš ako nesprávne vyplatený
geroj22
29.04.14,12:40
áno to mám správne, ale kam to uvediem v mesačnom prehľade do ktorého riadku???
Mila123
29.04.14,12:41
myslíš mesačný prehľad za 03/2014? ak áno, tak nikam....uvádzať sa bude až za rok (myslím na str, 1, resp. 2)
v 03/2014 v mesačnom prehľade sa uvádza suma nedoplatok, resp. preplatok z RZD za rok 2012, vykonaných v r. 2013
geroj22
29.04.14,12:43
áno....
Mila123
29.04.14,12:44
doplnila som svoj komentár,
a potom v prílohe uvádzaš údaje o zamestnancoch......a tie delíš, kt. sa vypracovalo RZD, a tým ostatným
geroj22
29.04.14,12:51
áno ale ja ten nedoplatok u zamestnanca v ročnom hlásení nevidím(tam je len na aký daňový bonus mal nárok v tom roku 2013 - r.10) takže môže to byť riadok 3 alebo 5 mesačného prehľadu????
Mila123
29.04.14,12:57
prepáč, metiem ťa, písala som o ročnom hlásení......
keďže som doma, tu na PC nemám možnosť otvoriť si tlačivo.....
prepáč