disi_sk
29.04.14,14:11
zdravím, pracujem 2,5 roka na národnom projekte financovanom EU. zamestnávateľ mi hrozí výpoveďou, no rád by som využil možnosť dať výpoveď sám. Môžem požiť právo na okamžitú výpoveď s odstupným z hľadiska, že je to moja prvá práca a je proti môjmu morálnemu presvedčeniu? Argumentovať to stačí asi aj tak, že pracujem na súkromnom notebooku, keďže zamestnávateľ mi nezabezpečil firemný počítač z peňazí, ktoré v rozpočte nár. projektu boli. Takisto nemám v projekte pozíciu )(ani kompetenciu) na vypracovanie návrhov na odmeny, kde sú navyše podpisy dvoch fin. manažérov a hlavnej projektovej manažérky. Samozrejme keď sa vyskytla ekonomická chyba, bol som zrazu zodpovedný ja a na základe toho mi bol aj opakovane znížený os. príplatok. Ďalej, nakoľko mám 27 rokov, nemôžem považovať telefonáty hl. manažérky mojej rodine, že sabotujem systém, neplním si termíny atď.,, jej vystupovanie a zhadzovanie mojej práce pred ďalšími zamestnancami, považovať za zásah do súkromia alebo poškodenie mena? za radu vopred ďakujem
ivka70
29.04.14,12:17
Ak je praca proti tvojmu moralnemu presvedcenie, nemal si ju brat.
Preco si suhlasil s pouzivanim svojho NB v praci? Zamestnavatle ti mal zabezpecit prac. prostriedky. ak si myslis *a vies dokazat), ze ti niekto poskodzuje dobre meno alebo inak porusuje zakon, zazaluj ho.
Ak das vypoved ty, narok na odstupne ti nevznika.
disi_sk
29.04.14,12:35
Keďže v teórii vysokých škôl fungje štát trochu inak, preto sa mi zdala práca na tomto projekte ideálna, lebo mala myšlienku atď. Postupom času som ale videl ako bohužiaľ funguje náš štát. A keďže rozpočet projektu (26mil. EUR!) bol striktne daný EÚ a boli tam peniaze aj na projektové auto, keďže sa jedná o projekt, kde je zapojených 200 ZŠ z východného Slovenska; a boli tam peniaze aj na zabezpečenie vhodného ergonomického prostredia zamestnancov atď.. , len 20% neoprávnených výdavkov už neboli pred projektom... celé to funguje na papieri a ja vykonávam stereotypnú prácu, kde vlastne len kryjem niekoho, kto si peniažky vzal... každá skola mala mať pred projektom pomôcky k predmetom v hodnote 10000e, no je 2mesiace pred koncom 2. šk. roka a niektoré školy dostali stále len interaktívne tabule za 2000e... a zvyšok? verejné obstarávanie.... myslím, že to je dostatok dôvodov na to, aby som videl, že to, čo robím, je absolútne zbytočné, neefektívne a diametrálne odlišné od mojej prvotnej predstavy
Chobot
29.04.14,12:50
Si typický projektový pracovník - tliachaš zbytočnosti, ktoré nás nezaujímajú. Ak sa ti práca nepáči, daj výpoveď. Alebo navrhni skončenie dohodou, možno ťa pustia aj hneď. Prečo si myslíš, že budeš máť nárok na odstupné?

Radšej neodpovedaj, lebo napíšeš zase 20 zbytočných riadkov.

Nejaké morálne presvedčenie nie je dôvodom na okamžité skončenie PP. Preštuduj si § 69 Zákonníka práce, tam sú dôvody na okamžité skončenie zo strany zamestnanca.
disi_sk
29.04.14,16:00
Už len z princípu ti na toto odpíšem. Ty si typická ovečka, čo sa hrá na niekoho, čo mi má pomôcť. Myslím, že na toto je tu fórum. A preto som sa aj pýtal, aká forma výpovede by bola pre mňa najlepšia. Nepýtal som sa kde nájdem zákonník práce, ani aký som pracovník,chcel som len poradiť, lebo som vyšiel z teórie do tohto nefunkčného systému. that´s all a dik
ivka70
29.04.14,18:45
Nikto ti nema pomoct, tu sa radi dobrovolne ... a ak budes urazat tych, co si "dovolia" napisat ti pravdu, vela rad nedostanes .....

A este poznamocka: uvedom si, ze aj z tvojich reakcii sa da velmi pekne vytvorit obraz o tebe samom ...a poviem ti, zatial nic moc ... s takymto pristupom si chces najst novu, lepsiu pracu?
Chobot
29.04.14,19:14
Najlepšia forma výpovede - obyčajná bez uvedenia dôvodu s mesačnou výpovednou dobou. Paragraf si asi nájdeš sám, keďže na to si sa nepýtal
disi_sk
29.04.14,21:34
dakujem chobot. Potreboval som len konkretnu odpoved, co je v mojej situacii najvhodnejsie. Nechcel som Ťa uraziť, ale v mojej koži by Ťa asi netešilo keby si namiesto rady počul len rozbor Tvojej osobnosti....Ospravedlnujem sa za veci ktoré Vás nezaujímajú. A podotknem ešte, že manažerkyna dohoda spočiva v tom, že sa dohodla, aby som tam pracoval za tarifný plat ďalšie dva mesiace, bez nároku na hocičo. Nepotrebujem odstupné, chcem odovzdať agendu druhej osobe, zobrať si svoj NB a ísť preč. Mňa tá robota ničí, všetko, čo som potreboval, som získal, a to je prax v obore..za pochopenie ďakujem. NAvyše nepoznám podrobne naše zákony a ten papier od nich môžem Čakať už aj dnes...
Chobot
29.04.14,22:21
Ako som už vyššie uviedol, môžeš skúsiť ukončiť pracovný pomer aj dohodou (podľa § 60), vtedy by sa PP skončil ku dňu, kedy sa dohodnete - hoci aj na druhý deň. Problém je, že na dohodu musí pristúpiť aj druhá strana - zamestnávateľ. Ak nebude šéfka súhlasiť s doudou, tak potom zostáva len tá výpoveď bez uvedenia dôvodu. Treba ju podať písomne a nechať si potvrdiť jej prevzatie. Alebo ju poslať doporučene poštou. Výpoveď nemusí odsúhlasovať zamestnávateľ, to je len tvoje rozhodnutie.
veronikasad
30.04.14,05:17
Dnes je posledný deň v mesiaci, ak zamestnávatelovi osobne doručíš písomnú výpoveď (daj si potvrdiť kopiu), výpovedná doba je dvojmesačná (tvoj prac.pomer trvá dlhšie ako rok) ti začne plynúť od 1.5.2014 - pracovný pomer skončí 30.6.2014.
Nemusíš písať žiadny dôvod skončenia prac.pomeru (ak nechceš). Stačí keď napíšeš v texte listu "Dolupodpísaný XY, dávam týmto výpoveď v zmysle § 67 Zákonníka práce. Podpis.
Ak výoveď doručíš až po 1.5., skončenie prac.pomeru sa predlži o jeden mesiac, lebo výpovedná doba začína plynúť prvým dňom nasl. mesiaca. To isté platí keď výpoveď dnes pošleš poštou, podstatný je dátum prebratia zásielky, nie dátum podania ...

V rámci plynutia výpovednej doby môžeš k hociktorému dátumu ukončiť pracovný pomer dohodou v zmysle § 60 Zákonníka práce, ak s tým zamestnávatel bude súhlasiť.
Ferdosondo
30.04.14,09:02
Ak managerka nekce, tak 2 promile v krvi je už dosť dobrý dôvod na okamžitú výpoveď. Poprípade zopár hrubých urážok a ideš. A aj notebook si zobereš.