bruno
06.04.06,06:40
Prosim Vas o radu. DHL nam vyfakturovala prepravu tovaru z Nemecka do SR. Fakturovala nam to s DPH. To je v poriadku. Ale ja hned tuto sluzbu prefakturujem nasmu odberatelovi do CR / registrovany platca v CR/. Fakturovat s DPH alebo bez DPH? ja som fakturovala s DPH ale ozvali sa, ze s tym nesuhlasia. Vie mi niekto pomoct? Dakujem velmi pekne za vsetky odpovede.
bv_alexandra
06.04.06,04:46
Moj osobný názor bez DPH.Pokial nie si registrovaný platca v ČR tak bez DPH.
"Ak sa mýlim opravte ma."
bv_alexandra
06.04.06,04:53
http://www.porada.sk/t22570-stavebne-prace-v-zahrana-dph.html
http://www.porada.sk/showthread.php?t=1312&highlight=DPH+zahrani%E8ia
tu je link k podobnej teme a ked sa trochu pohráš s vyhľadávaním na porade tak zaiste najdeš odpoved na svoju otázku. Je toho o tom dosť popísané.
"Kto hľadá nájde"
bruno
06.04.06,04:56
hladala som , ale akosi si neviem napasovat jednotlive priklady na ten moj. ale hladam a patram. Dakujem.
bv_alexandra
06.04.06,05:09
bruno
06.04.06,05:20
Dakujem. Zatial co som pochopila, tak bez DPH. Ale mam v tom neskutocny chaos.Takze ked to budem prefakturovavat ceskej fy, tak bez DPH a iba zaklad dane / myslim tu od DHL / alebo celu sumu?
azla
06.04.06,06:09
Pravidlá pre určenie miesta dodania sprostredkovania intrakomunitárnej prepravy tovaru v mene klienta a na účet klienta sú rovnaké ako pre určenie miesta dodania intrakomunitárnej prepravy tovaru. Miestom doania pri sprostredkovaní intrakomunitárnej prepravy tovaru, ak sprostredkovateľ koná v mene a na účet inej osoby, je miesto začatia prepravy tovaru. Ak sprostredkovateľ poskytne sprostredkovateľsku službu zákaznikovi, ktorý je identifikovaný pre daň v inom členskom štáte ako v členskom štáte začatia prepravy tovaru, je miestom dodania sprostredkovateľskej služby členský štát, ktorý pridelil zákaznikovi identifikačné číslo pre daň, pod ktorým mu sprostredkovateľ službu poskytol
-z toho mi vyplýva, že fakturujete bez dph, uvadzate iba cenu nakupenej sluzby /bez dph/
bruno
06.04.06,07:17
dakujem velmi pekne a prajem prijemny den.