m.zubaty@azet.sk
29.04.14,16:58
V roku 2009 som sa rozviedol.Byvala manzelka je majitelkou a ja som bol spoludisponent.Po rozvode ma z uctu vyradila. V roku 2012 isla do minusu kedze ucet bol debetny. mna upovedomila banka az ked tam bol dlh posledna vyzva nez to odoslu k exekucii. Dlh som vyplatil mam narok ziadat od nej peniaze a akym sposobom?
misoft
29.04.14,15:13
Áno - nakoľko po roku 2012 si nemal dispozičné právo k účtu, bolo to tri roky po rozvode (ak nebolo BSM vysporiadané - účet potom pripadol tomu, kto ho užíval). Ja sa len čudujem, prečo banka vyzvala teba na zaplatenie dlhu, keď si už s účtom nemal nič spoločné. Mali sa obrátiť na majiteľa účtu a jeho vyzývať na splatenie dlhu. Teba z toho mali vynechať.
Ak je to väčšia suma, vyzvi ex-, aby ti okamžite previedla sumu, ktorú si za ňu zaplatil. Ak nie - tak cez súd požiadaj o platobný príkaz na vydanie nezákonného obohatenia (splatenie jej dlhu). Ak sa ozve exekútor (náhodou) - podaj námietku a uveď, že nie si majiteľom účtu, spoludispozičné práva to boli dňa xx.xx.xxxx zrušené, rozvod bol v 2009 - teda všetko, čo sa po tomto termíne udialo sa ťa netýka!