Xlujza
29.04.14,19:32
Som na rodičovskej dovolenke a rada by som začala podnikať. Aké sú prínosy založenia živnosti a aké zriadenia s.r.o.? Pýtam sa najmä vzhľadom na odvody do sociálnej poisťovne, zdravot., atď. Je možné v prípade založenia s.r.o. vystupovať ako konateľ bez nároku na odmenu tak, aby nevznikla povinnosť platiť odvody - odvody platí z titulu rodicovskej dovolenky aj naďalej štát? Ak tomu správne rozumiem, v prípade založenia živnosti vzniká živnostníkovi povinnosť platiť poistné bez ohľadu na rodičovskú dovolenku? Taktiež by som rada vedela, ako je to s nemocenským poistením v prípade nástupu na reťazovú materskú dovolenku. TPP stále trvá a podmienka 270 dní nemocenského poistenia pred prvým pôrodom bola dodržaná. Má založenie živnosti alebo s.r.o. počas rodičovskej dovolenky vplyv na nárok a následné určenie výšky materského príspevku? Vopred ďakujem za odpoveď.
Economic
05.05.14,10:24
Z môjho pohľadu je výhodnejšia SRO. Určite chráni rodinný majetok a nie je treba sa zamestnávať a platiť odvody. (Odvody teraz platí štát) Neskôr sa rozhodneš, či sa aj zamestnáš alebo nie.
Xlujza
06.05.14,21:04
Dakujem za odpoved. Aj mne zatial vychadza s.r.o. ako lepsia varianta.