RagnarEvil
30.04.14,06:28
Ahojte. Mám taký problém s PC že sa mi vypína keď hrajem napr. nejakú náročnejšiu hru na grafiku. Napríklad online Unity 3D. Vypína sa mi väčšinou asi po desiatich minútach. Neviete čo mám s tým robiť? Potom sa mi to vypne keď ešte editujem vo Sony Vegas Pro 12 a to mi narobilo dosť veľké škody lebo som Lets Player a nemám kde editovať Videá a v podstate ani kde hrať :(
Servisujem.sk
30.04.14,08:20
Ahoj,

to co opisujes je pravdepodobne sposobene prehrievanim sa. Ak mas stolny pocitac, treba zhodit bocny kryt a pozriet sa na chladenia v akom stave su, ci sa ventilatory dobre tocia.
Ak mas notebook, niektore notebooky maju dobry pristup ku ventilatoru, ze staci odmontovat par skrutiek a otvorit spodny plast a si tam. Ak to nemas tak je to uz zlozitejsie s rozoberanim, odporucam zajst do servisu.
jslancik
30.04.14,08:39
ako "PC maniak" by si mal poznať inštitúciu prehrievania sa. Dole kryt, alebo zlepšiť nastavenie ventilátorov softvérovo.
misoft
30.04.14,15:17
Hranie on-line hier - preberanie dát, spracovanie dát - CPU maká a maká + zobrazovanie - GPU maká = teplota ako z pece. A k tomu Sony Vegas = GPU + CPU maká a maká = opäť sa kúri ako v peci. A keď to máš ešte na kolenách (napr.) prístup vzduchu minimálny - tak sa potom nečuduj, že sa to vypína pre prehriatí - takto sa stroj chráni pred poškodením. Hore ti poradili.......
RagnarEvil
05.05.14,16:42
Mal si si to prečítať celé! Bolo tam: "Som PC maniak (HERNÝ)" Vieš? Takže najpr si to prečítaj celé a potom komentuj
erik555
05.05.14,16:45
aka je to zostava?
Ferko_
15.05.14,16:20
Viac faktorov môže byť kamaratovi sa to dialo z prehrievania tak ak maš notebook zvíš mu nožičky tak o 2-2,5 cm to proti prehrievaniu moze postacit ak nepomoze vymen chladič alebo vyskušaj dat ku notebooku ventilator.
Ak máš stolny pc tak skus pozret ventilator tam sa to jednoduchšie.
Samozrejme ak si Lets player tak trosku do tej vybavi investuj aby si šetril procesor na nahravanie ti odporučujem strihovu kartu dosť to pomôže procesoru lebo fraps bere vykon ako hra takže dosť vela. A natača to v HD nie ako niektorý Lets Playeri natacaju cez hypercam neni to v HD a ešte malo fps= nanič video zabití čas
RagnarEvil
16.06.14,15:33
Ďakujem problém vyriešený :)