Stebielko
30.04.14,09:44
Dobrý deň. Dávali ste niekto podnet na vykonanie kontroly vášho zamesnanca pracovníkom sociálnej poisťovne, ak máte podozrenie, že zamestnanec porušuje liečebný režim? Ak áno, dostali ste aj nejaké písomné vyrozumenie zo soc. poisťovne?
Tweety
30.04.14,08:16
SP kontroluje sama, vyplýva jej to priamo zo zákona, zamestnáv. ani nemusí byť iniciatívny.
Stebielko
30.04.14,10:27
To viem, len by sa zaujímalo, či soc. poisťovna je povinná informovať zamestnávateľa o výsledku kontroly, keď zamestnávateľ o to písomne požiada a žiada tak isto o vyjadrenie.
Tweety
30.04.14,10:29
Myslíš, že môže zamestnáv. takpovediac dirigovať SP aby išla na kontrolu?
maped
30.04.14,10:38
ak sa to volá "žiadosť" na žiadosť je povinná podať odpoveď.
Stebielko
30.04.14,10:39
Jedná sa o to, že my sme o túto kontrolu požiadali, keďže máme dôkazy na to, že náš zamestnanec porušuje liečebný režim. Keď sme si chceli overiť výsledok kontroly, tak nás odbili v telefóne, že nám to pošlú písomne, vraj telefonicky nemôžu tieto informácie poskytovať, čo aj chápem. Následne na to nám prišiel zo sociálnej poisťovne list, v ktorom píšu, že nám nemôžu poskytnúť informácie o výsledku kontroly len so súhlasom FO, ktorej bola kontrola vykonaná. Nechápem potom, načo môže zamestnávateľ požiadať SC o vykonanie kontroly, keď z toho nič nemá...
Tweety
30.04.14,10:40
A čo chceš aby mal? AK porušil liečebný režim, zoberú mu nemocenské, zamestnáv. o nič neprichádza.
J+K
30.04.14,11:33
Nedávno som sa na to informovala na pobočke soc.poisťovne. Na žiadosť zamestnávateľa idú skontrolovať liečebný režim, tiež zamestnávateľa o výsledku informujú . Nie je to žiadna oficiálna žiadosť, ktorú zamestnávateľ podáva, ale je to bežná prax. Pokiaľ zistia porušenie, určite budú informovať písomne.
katka 23
30.04.14,11:37
ja som raz počula ... neviem či je to pravda, že vraj ten kto nahlási na SP že dotyčná osoba porušuje liečebný režim dostane odmenu ...žeby prišiel zam. o toto?
Stebielko
30.04.14,11:52
Tak toto je určite len nejaká sprostosť, mne sa jedná len o to, že nám soc. poisťovňa odmietla dať vyjadrenie k tomu, či dotyčný bol v čase kontroly doma alebo nebol.