mariela
06.04.06,08:34
Prosim vas o radu - 1.4. 2006 sme sa stali platcami DPH. V roku 2005 sme mali zmluvu, kde je dohodnuta cena za dielo bez DPH, pricom jedna ciastka sa vyfakturuje hned pri odovzdani diela a zvysok ( zádržná čiastka) po 6 mesiacoch. Prvu ciastku som fakturovala v oktobri (bez DPH), datum dodania október.
Teraz mam fakturovat zadržnu ciastku -datum dodania je oktober( vtedy sme neboli platci DPH) a niesom si istá ci to mam fakturovat bez DPH ci s DPH, nakolko teraz uz sme platcami DPH.
Podla mna bez, lebo sluzba bola dodana v období, ked obchod nebol predmetom dane z prijmu, ale mozno sa mylim.
Ď
Tweety
06.04.06,06:38
Bez dph, pretože ste ešte v 10/05 neboli platcom dph. ALe len tak mimochodom už je 4/2006, teraz fakturujete rok 2005? :cool:
mariela
06.04.06,06:42
v zmluve je napisane ze zadrznu ciatku mozme fakturovat az o 6 mesiacov, preto mi to vychadza az teraz v roku 2006
Tweety
06.04.06,06:45
v zmluve je napisane ze zadrznu ciatku mozme fakturovat az o 6 mesiacov, preto mi to vychadza az teraz v roku 2006
Ak je v zmluve uvedené, že fakturácia prebehne až o 6 mesiacov, potom by som to fakturovala do roku 2006 už s dph. :cool:
mariela
06.04.06,06:54
V zmluve je : faktura vo vyske x po odovzdani diela, faktura vo vyske y (zadrzna ciastka ) po 6 mesiacoch.
Budem to teda fakturovat s DPH . Ale potom datum dodania zadrznej ciatky je april, nie?
Tweety
06.04.06,06:55
V zmluve je : faktura vo vyske x po odovzdani diela, faktura vo vyske y (zadrzna ciastka ) po 6 mesiacoch.
Budem to teda fakturovat s DPH . Ale potom datum dodania zadrznej ciatky je april, nie?
Áno apríl 2006.
Zita5
06.04.06,06:56
Prosim vas o radu - 1.4. 2006 sme sa stali platcami DPH. V roku 2005 sme mali zmluvu, kde je dohodnuta cena za dielo bez DPH, pricom jedna ciastka sa vyfakturuje hned pri odovzdani diela a zvysok ( zádržná čiastka) po 6 mesiacoch. Prvu ciastku som fakturovala v oktobri (bez DPH), datum dodania október.
Teraz mam fakturovat zadržnu ciastku -datum dodania je oktober( vtedy sme neboli platci DPH) a niesom si istá ci to mam fakturovat bez DPH ci s DPH, nakolko teraz uz sme platcami DPH.
Podla mna bez, lebo sluzba bola dodana v období, ked obchod nebol predmetom dane z prijmu, ale mozno sa mylim.
Ď

Možno tú platbu v minulom roku považovať za zálohovú platbu ?
mariela
06.04.06,07:00
V oktobri to nebola zálohová platba, sluzba bola dodaná a bola vystavená faktúra- tak ako je uvedené v zmluve.
Zita5
06.04.06,07:03
V oktobri to nebola zálohová platba, sluzba bola dodaná a bola vystavená faktúra- tak ako je uvedené v zmluve.

Vy ste uzavreli Zmluvu o dielo na dodanie čoho ...konkretizuj ak môžeš ....:)
mariela
06.04.06,07:12
Je to realizačná dokumentácia stavby; platobný harmonogram (presne zo zmluvy):
-prvá faktúra sa vystaví po odovzdani a schválení projektovej dokumentácie Objednávateľom ( to bol oktober)
-druhá, zádržná čiastka -faktúra po právoplatnosti stavebných povolení alebo najneskor po 6 mesiach - (co je teraz v aprili)
Zita5
06.04.06,07:21
Je to realizačná dokumentácia stavby; platobný harmonogram (presne zo zmluvy):
-prvá faktúra sa vystaví po odovzdani a schválení projektovej dokumentácie Objednávateľom ( to bol oktober)
-druhá, zádržná čiastka -faktúra po právoplatnosti stavebných povolení alebo najneskor po 6 mesiach - (co je teraz v aprili)


Aha , takže vypracovali ste projektovú dokumentáciu , ktorú ste v októbri m.r. fyzicky aj zákazníkovi ododvzdali . Tam je vystavená faktúra ... čiže to je v poriadku ......a je aj zaplatená.

Fakturovať budeš tak ako sa zmienila TWETTY .
Len mňa tam mýli Zmluva o dielo a vlastne tá komplexnosť ....je to jedna zákazka .....:) Ale však ak máte takto zmluvu stavanú , tak o.k. Som zvedavá či sa ešte niekto k tomu vyjadrí ......mne tam niečo chýba ......a nie som 100% spokojná ohľadne DPH .;)
ALBO
06.04.06,09:07
Je to realizačná dokumentácia stavby; platobný harmonogram (presne zo zmluvy):
-prvá faktúra sa vystaví po odovzdani a schválení projektovej dokumentácie Objednávateľom ( to bol oktober)
-druhá, zádržná čiastka -faktúra po právoplatnosti stavebných povolení alebo najneskor po 6 mesiach - (co je teraz v aprili)

V zmluvách o dielo býva dohodnuté zádržné. Tz. že sa dohodne cena diela , ktoré sa postupne fakturuje po čiastkach alebo naraz a zádržné tam znamená , že odberateľ z poslednej Fa neuhradí sumu zádržného ale fakturovaná je suma celá len k úhrade je menej o zádržné. To je pre to , aby si odberateľ ponechal nejaké peniaze pre prípad nejakých vád.
Vy, keď píšete , že tou projektovou dokumentáciu ste už skončili a nič viac už na tom nerobíte tak ste mali asi postupovať tiež tak,
Pozrite v zmluve ako máte špecifikovanútú zádržnú čiastku.
Ak ale, je vašou úlohou aj zabezpečiť stavebné povolenie alebo ešte robite niečo medzi bodom a) a B) potom ide o čiastkové dodanie a treba ho zdaniť.