Daniark
01.05.14,14:27
Dobrý deň,

pracujem pre spoločnosť, ktorá má závod v Afrike a podávam zaň DPH priznania. Obdržala som faktúru za nákup tovaru od dodávateľa z Portugalska pričom tovar bol fyzicky dodaný do Českej republiky (iného závodu). Faktúra je vystavená s 23% DPH (Portugalskou). Som si takmer istá, že fa je vystavená nesprávne, neviem ale určiť ako mala byť fa vystavená správne. Môžete mi prosím poradiť ? Veľmi pekne vopred ďakujem !
a_je_to
01.05.14,22:03
Príliš neprehľadné a zamotané, lebo Afrika je iba dekoratívny doplnok, do obehu zatiaľ nevstupuje. Za najdôležitejšie by som považoval najprv vyriešiť ... ako má vaša firma postupovať, aby dostala zodpovedajúce podklady v správnej podobe. Ak vaša firma nedala portugalskej svoje IČ DPH SK, tak dostala faktúru s ich DPH, čo je správny postup. Ak je na faktúre vaše IČ DPH SK, alebo CZ, tak mala byť bez portugalskej DPH. Faktúru treba vrátiť bez zaplatenia a žiadať novú, bez DPH s prenosom zdanenia na príjemcu, zodpovedajúcu európskym predpisom. Ak bola dodávka objednaná pod IČ SK a skončila v CZ, tak sa musí vyhotoviť doklad o premiestnení a uviesť aj v súhrnnom výkaze. Lebo ak má firma závod v CZ, tak tam musí mať aj registráciu na IČ CZ.
Daniark
02.05.14,06:30
Ďakujem za radu, myslím, že ma naviedla k ďalšiemu postupu.